Xiaomi Mi Band 3 – מה חדש ומדריך עדכון קושחה מסינית לאנגלית!

“Xiaomi is about to be world’s number 1 wearable company”

מקור: Technod.com

vידעתם שהצמידים והשעונים של שיאומי נמכרים יותר מסמסונג, LG, וואוי, אפל, גרמין ואחרים? הנתונים מסמנים שהם בקרוב יעקפו גם את FITBIT ויובילו את השוק!

שיאומי הצליחו לפצח את שוק ה’wearables’ טוב יותר מכל חברה אחרת. במקום להשקיע ב1001 גימקים מיותרים, הם זיהו מה אנו המשתמשים צריכים באמת, וקיצצו במשקל ובמחיר ככל הניתן. 

התוצאה היא מגוון צמידים ושעונים במחירים חסרי תחרות, שעושים בדיוק את מה שרובינו צריכים ורוצים ולא יותר. סדרת הMI BAND היא המוצר הזול ביותר אך גם המוצלח והנמכר ביותר! עם מכירות של מיליונים רבים מידי שנה. 

סוד ההצלחה הוא פשוט:

 • זמן סוללה של שבועות!  – לא צריך לחבר למטען כל יום…
 • קטן וקל! לא שעון חכם בעובי של כריך טריפוליטאי אלא צמיד נוח וקומפקטי שכמעט ואינו מורגש ביום ובלילה. 
 • עיצוב מודולארי מנצח! 
  ניתן לשלוף את ה’שעון’ מהרצועה בשניות ולהחליף לרצועה אחרת! (ואף לענוד כשרשרת).
  יוצאים לחתונה? אפשר להחליף לרצועת עור/מתכת יפה. יוצאים לחדש הכושר? יש רצועת סיליקון נוחה. אוהבים דפוסים/צבעים מיוחדים? גם את זה יש! 
  מאות עיצובים שונים זמינים לצמידים כך שהם מתאמים לכל אחד ואחת, לכל סיטואציה וטעם. 
 • רק המדדים שבאמת מעניינים – 
  קלוריות, דופק, מאמץ, שינה…
 • התראות רטט ושעון מעורר חכם!
  אפשר לכוון שיעיר אתכם בזמן אידאלי לפי מחזור השינה שלכם (ובלי להעיר את בן/בת הזוג!) ועזר אידאלי לכבדי שמיעה להתעורר בבוקר גם כשלא שומעים את השעון המעורר, כמו גם לא לפספס אף התראה/שיחה. 

לאחרונה חברת שיאומי הוציאה את רצועת הספורט החדשה שלה ה-Mi Band 3 כשנתיים אחרי רצועת הכושר הפופולרית שלה ה-Mi Band 2  (לסקירה המלאה).

MI BAND 3 VS MI BAND 2

 • מסך OLED גדול יותר! 
  0.78 אינטש לעומת 0.42 אינטש. זה לא נשמע הרבה אבל זה הבדל משמעותי! עוד כמה מילים, אייקונים, מספרים ברורים יותר…
 • עמידות למים!
  העמידות למים שופרה כאן לרמת 5 ATM, כלומר עד עומק 50 מטרים! נתון מטורף למדי שמעיד על איכות הייצור וההרכבה כאן. זה גם אומר שאפשר כמובן גם לקפוץ איתו לבריכה!
 • מסך מגע! 
  המסך כעת הוא גם מסך מגע לתפעול נוח ומהיר יותר!
 • התראות ברורות יותר! 
  אולי היתרון המשמעותי ביותר של הדגם החדש. כפועל יוצא של המסך הגדול יותר, כעת נוכל לראות גם סטטוס מזג אוויר, התראות שונות, מד צעדים, דופק וכד’ בנוחות. 
 • צבעים נוספים – זמין גם בכחול (NAVY) ואדום. 
 • גרסאת NFC (עוד לא זמינה כרגע) לחיבור מהיר, תשלומים וכד’. כרגע לא ידוע אם אכן תהייה שימושית עם המערכות בארץ. 
 • זמן סוללה של 20+ ימים! 
  בדומה לגרסא הקודמת, אולם מאחר והמסך כאן הוגדל, הגדילו גם את הסוללה. 

ההבדל במחיר בין הגרסאות, לא משמעותי בהתחשב בכך ששתיהן ממילא זולות מאוד וזולות בעשרות עד מאות אחוזים משעונים ‘חכמים’. 

כדאי לתת מבט גם בשעון החכם של שיאומי הקרוב מאוד במחיר וביכולות – ה AMAZFIT BIP שסקרנו לאחרונה. 

השוואת מחירים עדכנית

מדריך שינוי שפה - מסינית לאנגלית!

עדכון! 
המדריך הבא כבר לא נדרש! 
האפליקציה עודכנה וכעת ניתן לשנות שפה מהאפליקציה! לא משנה איזו גרסא קניתם! 

לMI BAND 3, נכון להרגע לפחות ועד להשקת גרסא גלובלית רשמית, יש חיסרון אחד גדול, הממשק הרשמי ברצועה הוא בשפה הסינית בלבד. למרות שניתן לעבוד עם הרצועה גם שפה זו בזכות סמלי התפריט הברורים, אפשר כבר היום לצרוב לרצועה קושחה לא רשמית עם אנגלית מלאה (או רוסית) שפותחה על ידי המשתמש kirill1999 מאתר 4pda.

בסיום תהליך העדכון אנו מקבלים את ה-MiBand3 עם קושחה המזוהה בתור 1.1.0.15 במקום קושחת ה-1.1.0.14 המקורית עליה היא מבוססת, זה מאפשר לתוכנת ה-MiFit המקורית של שיאומי לבצע עדכון קושחה לאחר מכן במידה ותצא גרסה חדשה יותר (עם אנגלית רשמית לדוגמא). 

המדריך הזה יסביר לכם איך לבצע את השינוי קושחה לאנגלית בצורה פשוטה ונוחה (וכן, יש לי יד שעירה… deal with it).

זה מה שיש לכם כרגע

לאחר שימוש במדריך

כמו בכל מדריך העוסק בשינוי קושחה או תוכנה למכשיר, האחריות על השימוש במדריך הוא על המשתמש בלבד ותמיד קיים סיכון לפגיעה במכשיר לא משנה עד כמה הוא קטן.

לצורך שדרוג הקושחה נצטרך את הדברים הבאים:

1 – תוכנת GadgetBridge – עובדת כתוכנת צד ג’ לעבודה עם רצועת ה-MiBand 3 ומאפשרת התקנה קושחה לא רשמית, בעוד שניתן למצוא את התוכנה בחנות ה-Play מומלץ להתקין את קובץ ה-APK המצורף, יש לזכור להפעיל ולאשר בהגדרות המכשיר “מקורות לא ידועים” בשביל התקנת ה-APK.

2 – קושחה מקוסטמת – הגרסה של Kirill1999 מבוססת על קושחת 1.1.0.14 המקורית של שיאומי ומיועדת לרצועה ללא NFC בלבד בקוד המוצר CMIIT ID: 2018DP1565.

קובץ הגרסה הרלוונטי הוא Mili_wuhan_english_ddmm.fw.zip המשנה את השפה לאנגלית ואת התאריך מתצורה של חודש-יום ל-יום-חודש, אחרי ההורדה יש לשנות את שם הקובץ ל-Mili_wuhan_english_ddmm.fw בכדי שנוכל להתקין אותו.

המדריך עצמו

המדריך יוצא מנקודת הנחה שכבר חיברתם את הרצועה לתוכנת ה-MiFit במכשיר הסלולרי שלכם.

 1. יש להיכנס לתוכנת ה-MiFit ולהפעיל את ה”נראות” של ה-MiBand למכשירים אחרים. ללחוץ במסך הראשי על כפתור Profile, לבחור ב-Mi Band 3, להיכנס ל-Discoverable ולאפשר אותו.
 1. בתוכנת ה-GadgetBridge שהורדנו והתקנו צריך להוסיף את הרצועה על ידי לחיצה על מקש ה+ כשברשימה נמצא את רצועת ה-MiBand במידה והפעלנו את הנראות לפי הסעיף הקודם. כשנרצה להתחבר לרצועה על הרצועה עצמה תופיע בקשת חיבור שצריך לאשר בכמה לחיצות על המסך. בסיום נוכל לראות את הרצועה מוגדרת בתוך האפליקציה.
 1. עכשיו לחלק החשוב, התקנת הקושחה האנגלית. אני מזכיר שוב כי מדובר על תהליך באחריות המשתמש בלבד. נכנסים לסייר הקבצים למקום בו הורדנו את הקובץ (אני משתמש בסייר SOLID) ומשנים את סיומת השם מ-fw.zip ל-fw, אחרי לחיצה על קובץ ה-fw תיתן האפשרות לבחור איך לפתוח את הקובץ ושם נבחר בתוכנת ה-GadgetBridge כשלאחריה יפתח מסך השואל אם אנו רוצים להתקין את הקושחה מקוסטמת, לוחצים על התקן ומחכים.

4. בסיום תהליך העדכון אנו מקבלים את ה-MiBand3 עם קושחה המזוהה בתור 1.1.0.15 במקום קושחת ה-1.1.0.14 המקורית עליה היא מבוססת, זה מאפשר לתוכנת ה-MiFit המקורית של שיאומי לבצע עדכון קושחה לאחר מכן במידה ותצא גרסה חדשה יותר (עם אנגלית רשמית לדוגמא)

 1. כמה מסכי דוגמה מהקושחה האנגלית:

תתחדשו, יש לכם MiBand 3 באנגלית!