הגרלה! לחצו כאן לפרטים

חובה בכל רכב – מערכת ניטור צמיגים TPMS

שורה תחתונה

מערכת שמדווחת לחץ אוויר וטמפרטורת הצמיג בזמן אמת באופן אלחוטי. מערכת פשוטה להתקנה, לא צריך ידע טכני. מערכת מצילת חיים! ותחסכו את העלות שלה בדלק

הקדמה

tire

מתוך www.rsa.gov.il

תמיד הייתי מודע לחשיבות הצמיגים ברכב. זאת הסיבה שגם כאשר נסעתי בטרנטה (סיטרואן סאקסו שנת 97) לא התפשרתי על צמיגים והרכבתי רק מישלין (Michelin). הפאנצ'רמאכר אמר לי "מי שם צמיגים כאלה, על רכב כזה?!" ואני עניתי לו דווקא על רכב כזה! כי צמיגים זה הדבר היחיד שמחבר בין המכונית לכביש, והחיכוך עם הכביש זה הכוח היחיד שיכול לבלום מכונית. אז קודם כל – שימו צמיגים איכותיים על הרכב שלכם למען בטחונכם ולמען בטחון ילדכם! ולא צמיג סיני "באיכות אירופאית" בחייכם, בנושא בטיחות דובקים במותגים הגדולים Michelin, Bridgestone ואם התקציב ממש לחוץ אז המינימום זה Goodyear לעניות דעתי.

אבל גם צמיג טוב זה לא מספיק, זה קריטי שיהיה מנופח ללחץ אוויר הנכון! לחץ אוויר שאינו מתאים לרכב שלכם גורם ל:

 • לחץ אוויר גבוה מידי גורם לכך שפחות מהצמיג נוגע בכביש וכך גורם לפחות חיכוך, מה שמשפיע על אחיזה ועל מרחק בלימה.
 • לחץ אוויר נמוך מידי גורם לכך שהצמיד מעוך יותר על הכביש וזה פשוט הורס את הצמיג היקר שלכם
 • לחץ אוויר נמוך מידי גם גורם לצמיג להתחמם יותר על המידה בטמפרטורה קריטית הצמיג נקרע בזמן נסיעה ומוביל לתאונה
 • לחץ אוויר נמוך מידי גורם (על פי US Department of Energy) לירידה של 0.4% בקילומטרז' על כל יחידת PSI מתחת ללחץ המתאים. זה משמעותי לאורך זמן.

מפרט

 • יחידת התצוגה:
  • עמידות לטמפ' בשעת פעולה: 20- עד 85+ מעלות צלסיוס
  • עמידות לטמפ' בשעת אחסנה: 40- עד 125+ מעלות צלסיוס (ניתן להשאיר ברכב ללא חשש)
  • טעינה מכבל USB סטנדרטי או מהשמש (פאנל סולארי מובנה!)
  • גודל מסך 5 ס"מ לרוחב, 3 ס"מ לגובה.
 • יחידות החישה (שמורכבות על הונטיל):
  • עמידות לטמפ': 40- עד 125+ מעלות צלסיוס
  • טווח מדידת לחץ אוויר: 0-116psi
  • דיוק מדידת לחץ אוויר: ±1.5PSI
  • דיוק מדידת טמפ' צמיג: ±3 מעלות צלסיוס
  • אורך חיי סוללה שנתיים (5 סוללות להחלפה עולות 25 שקל)

מה בחבילה

בחבילה תקבלו כל מה שצריך! 4 חיישנים המתברגים על הונטיל של הצמיגים, 4 (+אחד ספייר) אומים שמיועדים לנעול את החיישן כדי שלא יוכלו לגנוב אותו, כבל USB רגיל להטענה (לא חובה כי הוא גם נטען משמש) וכלי מיוחד לפתיחת החיישן שמקרה שרוצים להחליף סוללה. כמובן התצוגה עצמה, ולבסוף, שטיחון דביק כדי שזה לא יזוז מהדש בורד בזמן נסיעה (נדבק חזק!)

התקנה

ההתקנה פשוטה מאוד, לא צריך שום ידע טכני או כלי עבודה נוספים.

 1. מבריגים את האום עד הסוף של הונטיל (שנועל את החיישן כדי שלא יוכלו לגנוב אותו):
  2016-03-23 08.43.09
 2. מבריגים את החיישן כעת (שימו לRR=rear right כלומר גלגל אחורי ימני. FL=forward left כלומר קדמי שמאלי):
  2016-03-23 09.14.28
 3. ועכשיו מתחילים להבריג את האום בחזרה לכיוון החיישן, ולנעול אותו עם המפתח שכלול באריזה
 4. זה הכל!

תוך כמה שניות תתחילו לראות את הקריאות של הלחץ אויר וטמפרטורה על הצג שמונח על הדשבורד. תוכלו ללחוץ לחיצה אורכה על כפתור SET כדי להכנס למצב עריכה, שם תוכלו להגיד מעלות צלסיוס (C) כנהוג בישראל ויחידת לחץ PSI הנהוגה בישראל.
כמו כן תוכלו לגדיר גבול עליון וגבול תחתון ללחץ (וגם גבול עליון לטמפרטורה) אם הצמיג יחרוג מהגבול הבטוח, תישמע אזעקה מיחידת התצוגה והיא תהבהב. מאחר ולחץ האוויר תלוי חזק בטמפרטורה, יש לקבוע את הגבולות האלה לא הדוק מידי. למשל אם הלחץ המומלץ ברכב שלכם הוא 35 PSI אז אפשר לכוון את הגבול העליון ל38 והגבול התחתון ל32 לדוגמה.

חווית משתמש

למרות שאני מקפיד למלא אוויר פעם בחודש-חודשיים, אני חייב להודות שבמספר החודשים האחרונים לא יצא לי לבדוק את לחץ האוויר כי החיים היו עמוסים מידי… אז לא ציפיתי שיהיה לי לחץ אוויר תקין 100% אבל מה שגיליתי החריד אותי:

למרות שאני ממלא לפי הוראות היצרן לחץ אוויר של 32PSI בכל הגלגלים, קיבלתי מדידה מזעזעת של בין 25PSI ל-28PSI בתלות בגלגל. כלומר לא רק שנסעתי עם לחץ נמוך מידי, שרפתי סתם 2.8% מהקילומטרז' שלי לחינם, אלא שגם היה הבדל של 3PSI בין גלגלים שונים, דבר שמשפיע על יציבות הרכב בכביש והיה יכול לגרום לאיבוד שליטה במידה והייתי נאלץ לעשות תמרון מהיר בכביש כדי לתחמק מתאונה!

כמובן שחשבתי מיד שהמדידה בטח לא נכונה, אז מיהרתי (טוב לא מיהרתי, עכשיו כשאני יודע מה המצב נסעתי לאט ובזהירות…) לתחנת דלק קרובה למלא אוויר בצמיגים, לאחר שמילאתי התצוגה נראתה כך:

2016-03-23 09.17.02

כפי שניתן לראות כעת, לחץ 32PSI בכל הגלגלים, בדיוק מה שמילאתי בתחנת הדלק. כלומר דיוק החיישנים היה נכון! ואני נסעתי עם לחץ אוויר נמוך בצורה מסכנת חיים לי, לנוסעים איתי ברכב וגם לרכבים אחרים בכביש סביבי…

החלפת סוללה

היצרן טוען שסוללה בחיישן מחזיקה שנתיים, זה נשמע הגיוני, סך הכל מדובר באותו סוג שידור כמו השלט של הרכב והוא מחזיק שנתיים גם כן. עם זאת, במידה וצריך להחליף, אין בעיה, הסוללה ממש זולה, רק 5 שקלים לסוללה מקורית (בחבילה של 5 סוללות). כדי לפתוח את החיישן, צריך קודם להפריד בעזרת פינצטה או כלי חד את הטבעת פלסטיק שחור בתחתית החיישן. לאחר הסרת הטבעת הזאת, נעזרים בכלי שמגיע כלול בחבילה ונראה כמו פרח, מרכיבים אותו על החיישן משני הצדדים ופשוט פותחים הברגה של המכסה שלו

נכון לאוגוסט 2016, המערכת בשימוש כבר למעלה מ-5 חודשים. אני שמח לדווח שלא היה שום צורך להחליף אף סוללה עד כה.

מה עם גשם?

אם משקיעים 100$ על משהו, לא רוצים שהוא יתקלקל בגשם הראשון. אבל איך אבדוק את העמידות של החישנים למים בתנאים קשים? בשביל לעשות זאת, הכנסתי את האוטו לשטיפת רכבים! הוא עבר בתוך המנהרה האוטומטית, וקורצף עם מטאטא אגרסיבי ואני שמח לבשר שכל ארבעת החיישנים לא הנידו עפעף ופשוט לא הזיז להם

מעבר לכך, המוצר כבר נמצא בשימוש למעלה מ-5 חודשים (נכון לאוגוסט 2016) ועבר 15,000 קילומר, שטיפות מרובות, פתיחות וסגירות למילוי אוויר כשהיה צורך והמערכת עובדת מדהים!

רכישה

קישור לרכישת המערכת מBanggod במחיר – 100$

קישור לרכישת המערכת מDX – במחיר 80$

זו השקעה גדולה ברכב אבל בגלל שזה עניין של חיים ומוות, אני חושב שבמחיר של שני מיכלי דלק אתם מרווחים ביטחון ובטיחות. לא מצאתי בישראל מערכת עם פאנל סולארי (ואז לא צריך כבלים בכלל!) וגם מודדת טמפרטורת צמיג אבל מערכות עם פחות פיצ'רים נמכרות בישראל ב600-900 שקלים.

הגב

18 תגובות ב "חובה בכל רכב – מערכת ניטור צמיגים TPMS"

הודע לי על
avatar
Jay
אורח

שמתי לב שהרכב שלך הוא פורס פיאסטה.
הייתי שמח לדעת אם הצג יכול להכנס לחלל שנמצא מול ידית ההילוכים בחלק התחתון של הקונסולה מתחת למזגן?

אורח

חוזר על השאלה: למה בdx זול יותר? האם יש קופון שיוריד את זה אל מתחת לרף המכס? תודה

אורח

הקניה בדיל אקסטרים פחות? מומלצת? זה דגם אחר? כי הפער הוא גדול….אגב יש אפשרות לאיזה קופון שיביא אותו לתחת מרף המכס?

אורח

מצטרף לשאלות שלך

אורח

רואה שרפיק הוסיף רק מע"מ. האם זה יצא לו במזל או זה כל המיסוי? אגב כשיש מס כיצד הפרוצדורה עם החבילה?

כמו כן רציתי לדעת עם המכשיר לא מסנוור/מפריע בעת נהיגה ישירות או בהשתקפות בשמשה.

תודה

רפיק
אורח

על החבילה היתה מפורטת התכולה והמחיר כמו שצריך והתשלום היה רק של מע"מ. אני מניח שבמכס מתייחסים לזה כאל מוצר אלקטרוניקה ולא מוצר רכב.
המכשיר עצמו ממש לא מסנוור בנהיגה. ההתרשמות שלי שהוא גם משנה את הבהירות לפי עוצמת האור אבל אני לא בטוח. עם זאת בשמש ישירה וחזקה קצת קשה לקרוא את הכתוב אבל רוב הזמן זה קריא.

אליני
אורח

שלום
במידה וגנבו את החיישנים, ניתן לרכוש חיישנים חדשים?

אלי

רפיק
אורח

קניתי לפי ההמלצה. התיאור מדוייק ואותי זה מרגיע לדעת מה מצב הצמיגים. בשבוע שעבר מאז נראה שהמערכת עובדת מעולה.
הצהרת המכס על החבילה היתה מדוייקת. שילמתי מע"מ בלבד.
תודה רבה על הסקירה.

yuval
אורח

איפה לינק למוצר?

ori
רשום

עבודה טובה!
חסר פרט שולי – מחיר..

avieli
רשום

מה דעתם על המוצר הבא, כתחליף לעניים?

https://zuz.mx/13NN

h45wh5454@yopmail.com
רשום
יש כל מיני ארגוניות לרכב שאני מאמין שאנשים ישמחו למצוא אחת טובה. מכשירים לבדיקת הרכב איזה בן אדם לא רוצה מכשיר שיתחבר לרכב, ויגיד לו באפליקציה פשוטה אם הרכב שלו בסדר או חולה? כל אחד ישמח. מה עוד אני יכול לחשוב עליו. אולי התקן קטן למעקב אחרי איפה הרכב, או אולי אפילו הורים שירצו התקן שמקבל בתוכו SIM ולפי GPS קולט מהירות, וברגע שהילד עבר מהירות נגיד 120 שההורה יקבל על זה התראה לפלאפון. כבר יש לי כאן 3 רעיונות לדברים שאני מאמין שאנשים ישמחו, וכמובן שלא רק אני :heart: כמובן יש את הדבר הנצחי שבכל אתר מנסים למצוא לו… קראו עוד...
wpDiscuz