Hubsan X4 H502E – רחפן המצלמה וGPS הזול בעולם! – סקירה

סקירת גולשים: Hubsan X4 H502E – רחפן GPS ומצלמה הזול בעולם!

שורה תחתונה

הרחפן "צעצוע"  (toy grade) הראשון מסוגו עם מערכת GPS איכותית בנוסף לברומטר לשמירת גובה.

פשוט, יציב וקל מאוד להטסה, במחיר שאין כדוגמתו (מתחת ל100$!)

מתאים מאוד למתחילים וכמו כן, למטיסים מנוסים שרוצים לחוש את חווית ההטסה עם GPS..

הקדמה

גילוי נאות: תמיד נמנעתי מרחפני האבסן (Hubsan), לרוב מפאת מפאת המחיר הגבוה והתחליפים הרבים שיש בשוק שנתנו תמיד פייט הוגן ובמחיר נמוך יותר.

אבל אז הגיע הצעצוע הזה ושינה לי קצת את התפיסה. אז לאחר כמעט שנתיים שאני מטיס רחפנים בגדלים שונים, מרחפני ננו בגודל כף יד עד לגדולים יותר וכבדים, התחשק לי להתקדם לדבר הבא.

כל מטיס רחפנים יאמר לך שחשוב לשמור תמיד על קשר עין עם הרחפן, כלי התעופה קטן כ"כ ועדין יכול להיסחף ברוח בשנייה. רק אחרי שאתה מאבד רחפן שנסחף ברוח, אתה תוהה למה התרחקתי כ"כ ואיך זה קרה…

לכן, בסופו של יום אתה מוצא את עצמך מטיס ברדיוס של 20 מטר, מפחד להתרחק, ותוהה (במיוחד ברחפני צילום)כמה חבל שאי אפשר לדעת כמה רחוק אני ואולי להתרחק עוד קצת.

רחפני GPS הם בוודאי לא חדשים לשוק, אם כי תמיד היו מוגדרים "מסובכים ויקרים" מדי ביחס לתמורה. לרוב, המערכות שלהם מורכבות ודורשות ידע מוקדם, גם בפן הטכני של ההטסה (לרוב כבדים מאוד) וגם בשליטה במערכת הGPS שמגיעה תמיד עם שלל אפשרויות.. לכן לדעתי, הרבה אנשים שפשוט רוצים רחפני (BNF (bind and fly  די נמנעו מהם.

כניסת הברומטרים (יכולת שמירת גובה אוטומטית) לשוק הרחפנים בכלל, ובפרט לרחפני הצעצוע , הקלה מאוד על מטיסים חדשים להיכנס לתחום, ונראה כי נפתח צוהר לעוד שלל אפשרויות שבעבר לא היו זמינות לרחפן במשקל 100 גרם.

בהאבסן עשו חושבים והחליטו להוציא סדרת רחפנים חדשנית וראשונה מסוגה (501/502) שתענה בדיוק על הצרכים הללו. בסדרת רחפנים קטנים יחסית עם מערכת GPS עם ובלי FPV (מבט מגוף ראשון מהרחפן) ושלל פונקציות נוספות

הרחפן שבחרתי הוא דגם H502E, שהוא האח הקטן, המשתלם והכי פחות משוכלל במשפחה – רחפן קל, פשוט להטסה, עם מערכת שמירת גובה, הכולל לראשונה ברחפן כה זול וקטן, גם מערכת GPS לשמירת מיקום.

 ה- 502E יצא במחיר שוק של קצת מעל 120$, אבל נראה שבחודשים האחרונים החליטו לנצל את הבלעדיות בפטנט לפני שעשרות היצרניות המתחרות יוציאו דגם דומה והמחיר ירד דרמטית והתייצב בחודשים האחרונים על אזור ה 80$… מה שהופך אותו אטרקטיבי לרכישה אפילו יותר.

 

מפרט

 • מידות – 165*165*60mm
 • משקל – 147g (עם סוללה)
 • סוללה – 7.4V (2S) 610mAh Li-Po  

מה בחבילה

האבסן תמיד הצטיינו ברחפנים איכותיים יותר משאר המתחרים, והמחיר בהתאם, תמיד טיפה יקר יותר מעל שאר המתחרים הרבים בשוק. לכן די התאכזבתי לקבל את הרחפן בחבילה די מינימליסטית, כאשר הרחפן מגיע ללא להבים מחוברים ויש צורך להרכיבם, מה שהופך את הקופסא ללא יעילה לאחר הרכבתם (אי אפשר להשתמש בה לאחסון הרחפן ללא פירוק הלהבים).

השאר די סטנדרטי:

 • רחפן
 • שלט
 • סוללה (7.4V 650mAh)עם חיבור כפול: JST ותקע להטענה
 • 8 להבים סה"כ (4 לחיבור ועוד 4 רזרבה)
 • מברג פיליפס לחיבור הלהבים
 • מטען USB חיבור לבן
 • חוברת הפעלה

הרחפן מגיע ללא כרטיס microSD או קורא כרטיסים (אחד מהשניים מופיע לפחות ברחפנים הכוללים מצלמה). בתור אחד שאוהב שהקופסא המקורית יכולה לשמש גם כארגז הנשיאה – קצת מאכזב.

איכות הבנייה והחומרים

הרחפן אומנם בקטגוריית רחפני המיני, אך בהאבסן כמו בהאבסן, הבניה מאוד איכותית. הרחפן עשוי מפלסטיק קשיח, מעוצב יפה ונראה חזק ועמיד ועם זאת שומר על משקלו הקל. השלט (שלט סטייל XBOX) מרגיש מאוד יציב ביד, ההגאים נעים מאוד בחופשיות אך לא חופשיים מדי. שני הכפתורים ב"כתפיים" של השלט, מסומנים היטב. אפילו המסך (אומנם קטן) של השלט, מציג את רוב הפרטים החשובים בצורה ברורה.

חווית משתמש וביצועים

השימוש ברחפן הוא מדהים ביחס לרחפן בקטגוריה זו ובמחיר הזה.

הרחפן מתחבר לשלט באופן אוטומטי, אולם מאחר והרחפן מסתמך על GPS, יש צורך בביצוע מספר פעולות בסיסיות לפני תחילת ההטסה, כגון איפוס שני המצפנים והמתנה ע"מ לוודא שהרחפן קולט מספיק לווינים (הדרישה היא מינימום 6 לווינים לצורך שמירת מיקום מהימנה). הרחפן מונע תחילה למצב המתנה (idle) ולאחר ההמראה הרחפן שומר גובה בצורה מעולה אפילו בתנאי רוח (ישנם רחפנים שומרי גובה שנוטים לא לשמור גובה בתנאי רוח עקב ירידת הלחץ) כמו כן, המיקום נשמר בצורה מדוייקת מאוד.

הטיסה עם הרחפן קלה מאוד וחלקה מאוד למרות ה"קונפליקט" (ראו בהמשך). לרחפן שני מצבים (רגיל ומתקדם) המאפשרים תנועה איטית ונעימה או מהירה יותר במקרים של רוח. מאחר והרחפן נועד לצרכי צילום בעיקר, לא מומלץ לבצע איתו תרגילי אווירובטיקה, הוא פשוט לא מותאם לכך.

סה"כ חווית טיסה מאוד חיובית. היציבות של הרחפן ושמירת המיקום המדוייקת מאפשרת טיסה חלקה ונעימה בלי חשש להתרחק או להוריד שניה את העיניים מהרחפן. כפתור החזרה הביתה (המבוסס GPS) עובד בצורה נפלאה ודי מנטרל כל ביקורת רעה שעוד תבוא… 🙂

השלט, המכיל מסך די קטן, משדר בזמן אמת גם נתונים מהרחפן (טלמטרי) וכך בזמן הטסה נוכל לדעת את מצב הסוללה, הן בשלט (כמו בכל שלט אחר כמעט) אבל גם ברחפן עצמו!

בנוסף מופיעים מספר הלווינים שכרגע נקלטים ע"י הרחפן. כמו כן קיימים איקונים המציינים על המסך צילום ווידאו/סטילס, והשוס- הרחפן משדר אחורה לשלט את נתוני הGPS בזמן אמת:  כוון הטיסה (heading), גובה ומרחק (מנקודת ההמראה).

החיסרון היחיד הוא שבכל רגע נתון מופיע רק אחד משלושת הפרמטרים, המתחלף מדי כמה שניות בנתון הבא, דבר המצריך בהיה במסך של כמה שניות, אולם מאחר וזהו רחפן GPS, אין בעיה להוריד את העיניים מהרחפן לכמה זמן שרוצים – הוא פשוט נשאר במקום שעזבתם אותו.. 🙂

ה"קונפליקט":

ההאבסן 502E הוא רחפן GPS – תמיד. משמע, בכל רגע נתון הוא מנסה לשמור מיקומו ולתקן במידה וצריך ע"ס הלווינים אותם הוא קולט. יקום הגאון וישאל איך אמור הרחפן להתקדם ולנוע במרחב בעוד הוא מנסה כל הזמן לשמור על המיקום שלו?

אז זהו בדיוק הקונפליקט שבו נמצא ה 502E… ואני אסביר:

רחפני GPS מתקדמים יותר, לרוב מגיעים עם בורר מצבים למצבי טיסה שונים, מצב טיסה (שמירת גובה) או נעילת GPS לשמירת מיקום.

במצב הטיסה, הרחפן קולט כל הזמן את הGPS, אך לא נעול על המיקום ומאפשר טיסה חופשית, כאשר רוצים להעמיד אותו במקום מעבירים את הרחפן למצב נעילה.

ה 502E נמצא על מצב נעילת GPS בכל רגע נתון אך עם זאת מאפשר תנועה במרחב. כאשר מפסיקים את התנועה (לכל כוון) לרחפן לוקח שניה וקצת להתייצב מה שגורם לווידאו המצולם להיראות קצת מבולבל (ראו וידאו לדוגמא).סה"כ לא משהו ממש קריטי, אך כן בא לידי ביטוי בסרטים המצולמים, וכן, ביכולת של הרחפן להיות קצת יותר אווירובטי…

מאותה סיבה, ה 502E לא מתאים להטסה במקומות סגורים. הקליטה החלקית של לוויינים עלולה לגרום לסטיות רצינית עד למצב שהרחפן בעצם לא בשליטה (מאחר וקליטה חלקית של לוויינים שולחת אותו למקומות שונים)

הדגמה לטיסת צילום:

יש היגידו זניח, בכל זאת רחפן GPS "כניסה" לעולם ,אך לדעתי מאוד מפריע לחווית הצילום, שזו בכל זאת מטרת הרחפן הזה…

סאונד

האבסן סוף סוף הבינו שאין צורך במיקרופון על מצלמת רחפן…אף אחד לא צריך באמת לשמוע רעש של מנוע…ולכן ניתקו אותו!

מצלמה

במילה אחת – בסדר, אפילו בסדר גמור.

המצלמה על ה 502E מקובעת אופקית בתוך הרחפן מה שמאפשר זוית צילום טובה ונוחה לרוב.

הפעלת הצילום (וידאו/סטילס) מתבצעת ע"י לחיצת כפתור בשלט, והמידע המוקלט נשמר ע"ג כרטיס זכרון הממוקם על הרחפן (ללא שידור המידע אחורה לשלט – fpv), לא לשכוח ללחוץ על עצירת וידאו לפני ניתוק הסוללה אחרת הוידאו לא ישמר..

מאחר והרחפן לא מהיר מאוד, ההטיה גם ככה לא ממש גדולה ולכן אין צורך בהטיה עילית (כמו ברחפנים מהירים או רייסרים) אבל אם אתם מצפים שזה יהיה תחליף לפנטום אז זה לא ממש.

מצלמת ה720p די מאכזבת, אם נניח ונתעלם לרגע שזה לא full HD, ועם המחיר הזה – זה מה שמקבלים.

כמה פרטים מאוד שהציקו לי בצילום:

ראשית, ביחס למצלמות 720p אחרות, לי יש הרגשה שהמצלמה ברחפן שלי לא ממש מפוקסת, מה שתורם להרגשה של וידאו אפילו פחות איכותי מ- 720.

בדומה למצלמות 720 אחרות בקטגוריה הזו (808 וsq8), החיישן תאורה לרוב רגיש למצב של צילום בעייתי בתאורה לא אחידה (זריחות ושקיעות).

לבסוף, הוידאו מצולם בגוון צהבהב מה שמעיק עוד על איכות הוידאו.

לסיכום,  מצלמת 720p , די בסיסית לצילום באור אחיד, ולא לצפות ליותר מדי.

GPS

נכתב לפני, ממש מרוצה.

הרחפן "חוזר הביתה" לנק ממנה המריא בסטיה של מטר לכל היותר… מאוד מדוייק!

סוללה

אומנם סוללה של  "רק" 650 mAh, אך בזכות המתח הגבוה יותר (7.4 במקום 3.7 V) מאפשרים לרפחן זמן טיסה של יותר מ- 10 דקות כולל צילום וידאו לכל זמן הטיסה! זמן טיסה מדהים לכל הדעות ובטח לרחפנים מצלמים. תא הסוללה הוא די יעודי ולא יתאים לסוללות אחרות עם מחבר JST.

הטענת הסוללה לוקחת בערך 100 דק.

לסיכום – הפתעה חיובית גדולה

תוספות

סוללה נוספת תמיד יכולה לעזור וכדאי להזמין, לכל רחפן.

ולאור הקופסא ה"דלה" שמספקת האבסן , אני הזמנתי במחיר של כמעט 50 שקלים נוספים, קייס מזוודה רכה, יעודי לרחפן, הרחפן והשלט יושבים באופן מדויק בשקעי הספוג, וכך הוא בעצם הופך לרחפן נישא שבא איתנו לכל טיול, יושב בבג'אז ונטען בשקע המצת.

לרכישת קייס

יתרונות

 • קטן וקומפקטי
 • יציב וקל להטסה
 • מערכת GPS מאוד אמינה ומדוייקת
 • מחיר חסר תקדים

חסרונות

 • מצלמה בסדר אבל קצת מאכזבת
 • לא מתאים להטסה במקומות סגורים בהם אין קליטת GPS
 • אריזה מקורית לא מתאימה לרחפן השלם
 • לא מגיע עם כרטיס זכרון/קורא כרטיסים

סיכום

ההאבסן H502E הוא ללא ספק פורץ דרך, רחפן GPS קטן וקומפקטי שנותן בפעם הראשונה טעימה מעולם ההטסה עם GPS,וכל זאת במחיר אטרקטיבי מאי פעם! מתאים לכל סוגי המטיסים, ורשמית הפך לרחפן הטיולים שלי.

סה"כ אני מאוד מרוצה מהרכישה, שווה כל שקל.

לדעתי זה רק עניין של זמן שהחברות המתחרות יקפצו על הרעיון ורחפני מיני עם GPS יצוצו כמו פטריות אחרי הגשם. אבל בינתיים, ויחדעם  העובדה שמדובר דווקא במוצר של חברה אמינה וטובה כמו האבסן, ובמחיר הזה, עושה את הקניה הזו כדאית עוד יותר.

לקניה:

גירבסט

בנגוד

גיקביינג

38 Comments
 1. שלום.
  עקב ההמלצה באתר, הזמנתי את הרחפן מ-gearbest
  בסכום של פחות מ-75$.

  כבר יותר מ-20 יום,
  במעקב בדואר אני רואה:
  מעוכב מכס. נשלחה הודעה ראשונה לנמען לצורך שחרור הפריט.

  האם יש לך מושג:
  מדוע זה מעוכב?
  היכן זה נמצא?
  ומה עלי לעשות כדי שישחררו את זה?

  תודה מראש
  משה

 2. שלום משום מה השלט לא מזהה לי את הרחפן ,
  לא מצליח לכייל , וגם לא הצלחתי לעשות עדכון , ניסיתי על פי כל המדריכים , פשוט לא מצליח

 3. היי אבי, מה זה אומר שהרחפן לא מגיע עם כרטיס זכרון או קורא כרטיסים? איך רואים את מה שצולם?

 4. שלום
  אולי מישהו יודע מהו הקונקטור שנמצא בשלט בתא הסוללות
  בתודה-כספי

  • סליחה, לא הבנתי את השאלה?
   אתה מתכוון לשקע כניסה שנמצא בשלט?
   אם תוכל לפרט

   • Reply
    כספי חיים 05/06/2017 at 08:13

    אוכל לשלוח תצלום שיפשט את ההסבר
    האם תוכל לצרף קישור למייל
    בתודה ה-כספי

 5. רכשתי לבעלי את הרחפן, האם אתה ממליץ מראש להזמין חלפים כלשהם או אקסטרות?

  • תודה רבה 🙂

  • היי,

   סוללה נוספת תמיד יכולה עזור, אך הבעיה שכרגע לא ניתן להזמין סוללות משום סוג לארץ…

   לגבי חלפים, אני מניח שקשה לצפות מה ישתבש., אם כי הרכיב שמתבלה הכי מהר, הם המנועים….

   לגבי אקסטרות, אני ממליץ מאוד על הקייס… מאחר ולא ממש ניתן לאפסן את הרחפן בקופסא המקורית מבלי לפרק אותו

   בהצלחה!

 6. שלום אבי, תודה על הסקירה שלך. מאוד מקיף.

  אני אישית קניתי את הרחפן הזה דרך חנות טובה באלי אקספרס, המחיר היה 76 דולר… אבל לא חוייבתי במכס.

  מה שכן נתקלתי בבעיה מיד עם ההפעלה הראשונית, הטענתי את הסוללה כראוי, וחיברתי אותה לרחפן (אגב, אין מפסק ברחפן, הוא מייד פועל עם חיבור הסוללה, קצת מפריע) ואז נשמע איזה צפצוף סדיר כל הזמן, (אולי זה אמור להיות כך), אבל עיקר הבעיה שגם כשהנחתי אותו בשטח פתוח, והוא מראה בשלט שהוא קולט 10-11 לווינים, ועדין מהבהב לי בשלט set compass 1 כל הזמן ללא הפסקה, והרחפן לא מגיב לשלט בכלל, למרות שהוא עובד ומדליק נורות רצות על כל ארבעת כנפות הרחפן. בקיצור לא הצלחתי אפילו פעם אחת להטיס אותו… אשמח לעזרה בהקדם. אפשר גם דרך המייל israelinon@gmail.com תודה רבה!!

  • היי ישראל,

   שמח שהסתדר… הידע הוא בעיקר ממחקר מקיף שאני עושה על רחפן לפני שאני מזמין (וממליץ עליו)
   בין היתר, יש כמעט הכל היום ביו-טיוב

   לגבי הנחתת הרחפן, אכן זה קצת "טריקי" להנחית בשלום רחפן שומר גובה.. הטריק הוא
   לרדת קצת כל פעם ולחכות שיתיצב

   לגבי הטסה במבנה סגור, אז חד משמעית לא!!! (אני גם אערוך את הסקירה בהתאם)
   זאת מאחר והרחפן מנסה להתמקם ע"ס GPS וכאשר זה מוגבל, הוא יכול
   לצאת משליטה ולהתחיל להשתולל רק ע"ס חצי לווין שקלט…
   לכן, להטיס רק בשטח פתוח, ורק כאשר אתה מעל 6 לווינים

   בהצלחה ובהנאה
   אבי

  • תודה אבי, ראשית מנין הידע הרחב הזה?…
   שנית, זה הסתדר אכן זה הכפתור בכתף השמאלית אבל לא חזרה הביתה אלא זהו כפתור המצלמה. רק שמייד מופיע h מהבהבת אז צריך לעשות עם שני לחצני הניווט לכל הכיוונים מספר פעמים ואז זה מתקשר.

   הצלחתי סוף סוף להטיס אותו, רחפן ממש נחמד ויציב, רק מפחיד קצת להנחית אותו שלא יתרסק. (בפרט באיזור ללא קליטת לווינים כמו שטח סגור) צריך להתאמן הרבה, או שיש לך עצה אחרת שחוסכת את האימון המסיבי.

  • היי ישראל,

   מדובר בבאג שכל הסדרה הזו סוחבת, לפעמים הרחפן לא מתקשר לשלט…
   אל דאגה אמור להיות פתרון די פשוט.

   אם אני זוכר נכון, סדר הפעולות הוא לחבר את הרחפן,
   ואז לפני הדלקת השלט, ללחוץ רצוף על כפתור "החזרה הביתה" על הכתף השמאלית,
   ובזמן שהכפתור לחוץ, להדליק את השלט…

   השלט ידלק ואז אתה אמור לראות את התצוגה הרגילה (איפוס מצפנים והלווינים)

   תעדכן אם הסתדר
   אבי

  • תודה אבי על המענה המהיר.
   עברתי על כל ההוראות וגם על סרטון הדרכה, אבל עשיתי כיול לשלט, ומאז הוא לא מתקשר עם הרחפן בכלל, כלומר לא מופיע שום נתון על לויינים וכדומה בשלט, ואני לא מוצא שום סעיף המורה כיצד לסדר זאת. אשמח אם יש לך כיצד לעזור לי. (קיבלתי אותו לפני שבוע ולא הצלחתי עדין להטיס אותו אפילו פעם אחת….)

  • היי ישראל,

   רשמתי גם בסקירה, שיש צורך לאפס את שני המצפנים לפני כל הטסה…
   מצורף הסבר גם בחוברת ההוראת…

   בקצרה: לאיפוס מצפן 1 יש לסובב את הרחפן על צירו כמה סיבובים עד שההודעה על השלט
   מתחלפת ל|set compass 2 – ואז צריך לסובב את הרחפן על צירו , כאשר הפנים כלפי מטה… לאחר כמה סיבובים, ההודעה נעלמת ורק אז הרחפן מוכן לתנועה….

   (אם אתה לא סגור, חפש ביו-טיוב, יש מליון סרטונים לכך)

   ולגבי עניין הסוללה, אני עשיתי חריץ קטן משני צידי גוף כך שאפשר לחבר ולנתק את הסוללה גם בלי לפתוח את המכסה ולדחוס את הכבלים פנימה (עוזר בהארכת חיי הכבל וגם הסוללה)

   מקווה שעזרתי

 7. Reply
  יעל שפירא 21/01/2017 at 19:36

  אני קניתי את הרחפן הזה ובתור משתמש מתחיל – ממליץ מאוד. מה שמפריע לי, ומבחינתי הוא חיסרון, זה שאין יכולת לראות את מה שהוא מצלם. רק לאחר שמוציאים את כרטיס הזיכרון אפשר לראות מה צולם ואיך….

  • היי, שמח שהרחפן מוצא חן בעינייך…
   לגבי צילום בלייב (או מה שנקרא – FPV), הסטנדרט של רחפנים
   מצלמים, בקטגוריה זו ובטווח מחירים זה הוא צילום לכרטיס..

   מצלמת FPV המשדרת אחורה לטלפון לדוגמא, סובלת מלאג משמעותי בצפיה החיה (בעקבות שימוש בתדר 2.4, שהוא גם תדר השלט) והווידאו המתקבל הוא לרוב מזעזע (ע"מ לאפשר שידור אחורה, האיכות יורדת משמעותית ( 0.3MP).
   מצלמות FPV אחרות העובדות על תדר עצמאי (5.8) ומשדרות למקלט עם מסך נפרד, אומנם יכולות לספק שידור טוב ואיכותי (גם לצפיה וגם להקלטה), אך לצערנו הן אסורות לשימוש
   בישראל ע"י משרד התקשורת…

   אני אישית, מקליט את כל זמן הטיסה ועורך אח"כ… 😉

 8. לא כתבת אם המצלמה משדרת לשלט או לסמראטפון של המטיס, וכיצד מושכים את התמונות/וידאו ממנה

  • היי, וואלה יש צדק בדבריך,תודה על ההערה
   יתוקן…

   המצלמה מצלמת מקומית על כרטיס זכרון שיושב ברחפן,
   שאותו ניתן לשלוף בקלות מתחתית הרחפן

 9. מהיכן הזמנת קייס מזוודה רכה ה 50 שח ?

  • יש כמה ספקים באלי, המחירים עולים ויורדים כנראה לפי הביקוש.. הבנתי שעכשיו כולם העלו…

   אנסה לחפש משהו זול יותר

 10. שימו לב !
  ניתן לרכוש מתחת ל 75$ דרך banggood עם הקופון ToysHo

  • מעולה… תעלה לקבוצה בפיסבוק שיקבל יותר חשיפה…
   (או שאעלה במקומך עם קרדיט..?)
   אני בטוח שהרבה אנשים מתלבטים בגלל הכמה דולרים האלו…

 11. קניתי אותו לפני חודשיים ויש בעיה ברחפן הזה,
  כמו כל רחפן הוא יקבל טיפה מכות בנחיתה ודברים כאלה.
  למנועים שלו יש גלגל שיניים מפלסטיק שמחובר אליהם, אחרי כמה נחיתות לא הכי רכות (מניח שלא כולם כאן יצליחו לנחות 100%) הגלגל שיניים זז טיפה מהמקום ומתחיל לקבל שחיקה ואז הרחפן מאבד איזון לגמרי.

  הפתרון לקנות כמה גלגלי שיניים כאלה.

  • כמו בכל אופן, צריך חלפים…
   לרחפן הזה יחסית להאבסנים החדשים יש די הרבה חלקי חילוף זמינים… עוד סיבה לרכוש

 12. אם אני נוסע עם מישהו בג'יפ, ושולט ברחפן מהרכב – הרחפן יעקוב אחרינו? או שהוא נעול על המקום שממנו המריא?
  הוא נעול על מיקום השלט או על מיקום ההמראה?

  • היי נועם,
   הרחפן נעול על מיקומו הנוכחי, וזוכר את נקודת ההמראה, הסיבה שאין לו מצב מעקב היא ברחפני מעקב יש גם gps בשלט, ואז הרחפן עוקב אחרי השלט למעשה…
   יש רחפנים אחרים בסדרה הזו שעושים זאת, לדוגמא ה H502S
   אבל המחיר מזנק פי 3… [230$ בערך..]

 13. נראה מעולה. רחוק רק 8 דולר מהמכס. יש דרך לגרום לזה לקרות?

  • היי,
   לגבי קופון רשמי שיביא את הרחפן מתחת לתחום המכס – עובדים על זה.

   אבל בגדול, המחיר של הרחפן הזה מאוד דינמי בחודשים האחרונים, לכן הוספתי לינקים לעוד שני אתרים, בהם עכשיו הוא על גבול ה 80$,

   לי היו נקודות באחד האתרים, ככה הצלחתי להביא אותו מתחת לגבול המכס

 14. מה זאת אומרת שלרחפן יש כל הזמן נעילת gps?
  האם הוא כל הזמן ברגע שעוזבים את השלט מנסה לחזור לנקודה שממנה הוא המריא?

  • לא, זה אומר שהוא מתייצב במקום.

   • אתה מתכוון שהוא מנסה בעזרת gps לעמוד במקום, בלי לזוז לצדדים?
    מה הבעיה עם זה?
    או שאתה מתכוון לייצוב נגד רעידות?

    • הבעיה בזה, שכאשר הרחפן מנסה להישאר במקום בזמן שאתה רוצה להתקדם, יוצר מצב של תנועה "לא טבעית"…
     הרחפן אומנם מתקדם, ובאופן די חלק, אך יצא לי לפעמים מצב שבו תנועה קלה על הסטיק, הביאה למצב שהרחפן ממש מתנגד… ומנסה לשמור מיקום..
     שוב, לא משהו דרסטי, פשוט לא תנועה טבעית שאתה מכיר מרחפנים אחרים… צריך פשוט להתרגל לזה
     וכמובן עניין הצילום כפי שמוסבר בסקירה

 15. הזמנתם את זה https://zuz.mx/1v80

  • היי שקד, לא יצא לי לנסות את הרחפן הזה
   אבל הmjx שפירסמת, הוא רק עוד רחפן גדול..
   יש עוד כמה רחפני בקטגוריה הזו שיכולים לשאת
   מצלמת אקשן, במחיר הרבה יותר אטקטיבי…
   לדוגמא ה tarantula x6..

  Leave a reply