מצלמת אבטחה, תינוקות, קשישים – הפינגווין שישמור עליכם!

שורה תחתונה

מצלמה מומלצת בחום לכל בית שיש בו תינוקות, ילדים שרוצים לשים עליהם עין, בעלי חיים שנשארים בבית וכמובן גם קרובים שלנו שהם קשישים או סיעודיים ורוצים לבדוק אותם מדי פעם (כולל שיחה דו כיוונית!) ומתאים גם שימושים כללים, עסקים חנויות וכו'

מה זאת מצלמת IP?

מצלמת IP היא מצלמה שמתחברת לאינטרנט בעצמה וניתן לצפות במה שהיא מצלמת בזמן אמת ומכל מקום בעולם בעזרת אפליקצייה.

מצלמות משוכללות יותר כגון זאת מאפשרות גם שליטה מרחוק על כיוון הצילום, לשמוע מה קורה, לדבר אל המיקום המרוחק דרך ספיקר, לקבל התראות על סכנות ובמקרה שלנו אפילו להשמיע מוזיקה. אבל על כך בהמשך.

המצלמה ESCAM Penguin

penguin

קודם כל אפשר להתרשם מהעיצוב שנבחר להיות סימפטי מאוד, מזכיר פינגווין כמובן, בלי פינות, רק קווים עגולים ופשוט חמוד חמוד. המצלמה מגיעה עם שלל פיצ'רים נרחב ביותר שעוד לא ראיתי כמותו במצלמת IP עד היום! ממש עמוסת פיצ'רים שאת חלקם אני אמנה כאן:

 • שליטה מלאה מרחוק – בעזרת אפליקצייה לאנדרואיד או אייפון. צפייה בזמן אמת, שמע, דיבור, הזזת המצלמה… השליטה מכל סמארטפון, טאבלט או סטרימר.
 • אפס ידע טכני נדרש – התקנה המצלמה קלי-קלות כפי שתראו בהסבר למטה.
 • הצבה נוחה – מגיע עם שני סטנדים, אחד מאפשר להניח אותה סתם על מדף או להבריג (ברגים כלולים) לקיר או תקרה. סטנד שני מאפשר לרתום סביב כל מוט בעזרת רצועת גומי מתכווננת.
 • כיסוי רחב ביותר – המצלמה זזה בציר אופקי 355 מעלות ובציר הגובה 120 מעלות. זה אומר שאין שום נקודה בחדר שלא תוכלו לראות. והשליטה בזווית כמובן מהסמארטפון על ידי החלקה של האצבע על המסך.
  penguin no blind spot
 • ממשיך לעבוד – אחרי הפסקת חשמל הוא נדלק מחדש וממשיך לשדר וידאו.
 • חיישן 1MP אמיתי – רזולוציית HD 1280*720 אמיתית ללא אינטפולציה! גבוה ביחס למצלמת IP.
 • 11 נוריות LED אינפרא אדום לצילום בחושך מוחלט, מספיק להאיר חדר.
  penguin night
 • רמקול חזק מובנה במצלמה – משמש גם כדי שתוכלו לדבר למי שנמצא בחדר המצולם וגם להשמיע לו מוזיקה
 • מיקרופון רגיש מובנה במצלמה – משמש כדי שתוכלו לשמוע מה קורה בחדר המצולם וזה גם משמש את המצלמה להתריע לכם אוטומטית אם יש תינוק בוכה בחדר או שמישהו קורא לעזרה
 • חיישן טמפרטורה + חיישן לחות – החיישנים האלה נמצאים בזנב של המצלמה כדי לא להיות מושפעים מהחום הטבעי שלה. הם מנטרים את מדד ה-Humiture שזה מדד לנוחות מחייה. במילים פשוטות, זה מאפשר לקבוע טווח של טמפרטורות וטווח של לחות תקינים בחדר. אם יש חריגה מהטווח אז זה יפעיל התרעה בסמארטפון שלכם. הטמפרטורה הרצוייה בחדר תינוק הינה 21-23 מעלות צלסיוס לפי משרד הבריאות.
 • מקליט וידאו – בגב המכשיר יש מקום לכרטיס זיכרון (נמכר בנפרד) ותוכלו לבחור אם רוצים הקלטה רצופה מעגלית 24 שעות ביממה או הקלטה חכמה שמתחילה רק אם יש התרעה כלשהי (מומלץ). או הקלטה מתוזמנת לשעות מסויימות.
  penguin record
 • מנגן מוזיקה – בגב הפינגווין תמצאו עוד חריץ לכרטיס זיכרון נוסף, הוא משמש לאחסון קבצי mp3 של השירים האהובים על ילדכם. ניתן לשלוט בניגון השירים דרך אפליקציה, להעביר שירים, להגביר ולהנמיך ווליום. אפילו אם אתם בצרפת והילדים בחדר שינה בישראל.
 • חיישן PIR – פעם ראשונה שאני רואה חיישן כזה על מצלמת IP! החיישן הזה למעשה מזהה תנועה בחדר כדי להפעיל התרעה וגם כדי להתחיל להקליט וידאו. כמעט כל המצלמות IP מסוגלות לחוש תנועה אך הן עושות את זה באמצעות המצלמה שלהן ולמעשה בודקות אם יש שינוי בתמונה המצולמת, זה אומר שמשהו שם זז, אך שיטה זו איננה מדוייקת מספיק, קודם כל לא כל תנועה נמצאת בשדה הראייה של המצלמה! המצלמה יכולה להיות מכוונת ימינה וגנב יפרוץ לבית בצד השמאלי שלה והיא לא תראה את זה. אז חיישן PIR כן יזהה תנועה ב170 מעלות מהמצלמה. שנית, תנועה קטנה יחסית כגון תינוק שקם במיטה בחלק קטן של התמונה יכול להתפרש מבחינת האלגוריתם כשינוי קל שנובע מרעש. אבל חיישן PIR ירגיש זאת. בשורה התחתונה, יש יתרונות וחסרונות לכל שיטה, היופי במצלמה הזאת שהיא מכסה אותכם משני הכיוונים! גם חיישן תנועה PIR וגם חיישן תנועה סטנדרטי (מבוסס וידאו) באותו מכשיר.
 • שיחה קולית – קיום מיקרופון ורמקול במצלמה מאפשר שיחה דו-כייוונית עם מי שבחדר.
  penguin two way
 • מאפשר ניטור על ידי שני ההורים – וגם הסבתא והסבא.. עד 5 אנשים יכולים לצפות ולקבל התראות מאותה מצלמה
  penguin multi user
 • כיסוי מספר חדרים – יש לכם שלושה חדרי ילדים? יותר משלושה? כל הכבוד! בן גוריון היה גאה בכם! רכשו מצלמה לכל חדר, כל המצלמות ניתנת להגדרת בתוך אפליקצייה אחת וכל המידע מכל המצלמות זורם למסך אחד מסודר.
 • התרעות – אתם יושבים לארחות שישי? אולי ליל הסדר בפסח? אולי סתם ערב מול הטלוויזיה? התינוק ישן בחדר שלו ועם כל הרעש מסביב אתם חוששים שלא תשמעו אותו בוכה…אין בעיה! מגוון רחב של התראות יקפצו בסמארטפון שלכם עם צילצולים ורטט ויודיעו לכם שמשהו קורה! ואז תוכלו פשוט להפעיל את הוידאו בסמארטפון ולראות מה קורה בחדר (בבית, בחנות, בעסק…) או כמובן לגשת לשם! התרעות מגיעות על: בכי של תינוק, רעש, תנועה או תזוזה בחדר או טמפרטורה ולחות לא טובים בחדר.

התקנה פשוטה

אז כמו שהבטחתי קודם, ההתקנה הינה פשוטה ולא דורשת ידע טכני בכלל. כמה פשוטה? בואו תראו!

 1. נכנסים לחנות אפליקצייות Play ומחפשים את אפליקציית MyBaby (יש אפליקצייה גם לאייפון). שימו לב שיש איזה מליון אפליקציות בשם הזה אז בחרו את זאת עם תמונה:
  mybaby-escam-penguin-app
 2. בכניסה ראשונה לאפליקצייה תתבקשו לרשום מייל שלכם ולהמציא סיסמה לכניסה לאפליקציה… סטנדרטי.
 3. אופציונאלי: אפשר בשלב זה לשים כרטיס זיכרון ריק להקלטת וידאו בגב המכשיר וגם כרטיס זיכרון עם קובצי mp3 להשמעת מוזיקה:
 4. כעת מחברים את הפינגווין לחשמל (הוא יעשה "מתיחות" אחרי השינה יסתובב קצת לכל הכיוונים ויתישב)
 5. מפעילים את האפליקציה ורואים את מסך הבית:
 6. בפינה השמאלית העליונה יש סימן + לחצו עליו ותראו מסך המאפשר להוסיף מצלמה (חזרו על שלב זה אם קניתם כמה מצלמות…):

  במסך לעיל תכניסו את קוד המכשיר, זהו קוד אישי שנמצא על מדבקה בגב המכשיר. בנוסף, הזינו סיסמה. אם זה מכשיר חדש, הסיסמה היא 123456 (ואם הזנתם פעם סיסמה ושכחתם, אין בעיה לאפס את המכשיר על ידי החדרת קיסם לחריר הreset ולחיצה במשך 10 שניות רצופות). בחרו Nickname שזה כינוי למצלמה שלכם.. לא משנה מה רושמים שם אבל אם יש כמה מצלמות אז כדאי לקרוא להן סלון, חדר שינה, מטבח… שיהיה אינפורמטיבי. בסיום לחצו NEXT.

 7. כעת עולה לכם מסך חיבור לרשת wifi הביתית שלכם:

  במסך זה תבחרו את הרשת האלחוטית הבייתית שלכם וכמובן הזינו את סיסמת ה-wifi שלכם. לסיום לחצו NEXT. אם תקבלו הודעת שגיאה וודאו קודם כל שקוד המכשיר ID שהוזן זהה לזה שמודבק על גב המכשיר וכמובן וודאו את סיסמת הרשת האלחוטית שלכם ואת הסיסמה של המכשיר עצמו.

 8. זהו זה!

אז מה בחבילה?

החבילה מכילה כל מה שצריך כדי להתחיל לעבוד חוץ מכרטיסי זיכרון שאותם צריך לרכוש בנפרד ודרושים רק אם ברצונכם להקליט וידאו ולהשמיע מוזיקה. בחבילה תמצאו שני סטנדים, אחד להעמדה על המדף (עם תחתית גומי למניעת החלקה) שניתן גם להבריג לקיר או לתקרה והשני מיועד לכריכה סביב מוטות, עמודים, רגליים של מיטות… מדובר ברצועת גומי לבנה שניתן להדק סביב מה שרוצים

מסך הבית של האפליקצייה

מזל טוב, המצלמה שלכם מותקנת! כעת נראה איך מתפעלים אותה. במסך הבית של האפליקצייה בסמארטפון (או טאבלט או סטרימר) שלכם רואים את המצלמה. זה בינתיים לא "וידאו חי" אלא רק התמונה האחרונה שהיא ראתה. כדי לצפות בוידאו בזמן אמת, פשוט לוחצים על מרכז התמונה ותתחילו לצפות בזמן אמת. אבל לפני כן, נדבר קצת על המסך הראשון:

 • בתחתית המסך מימין רואים אייקון עם לב ורשום Mine זה מסך חשוב שיש לו כמה פונקציות:
  • Alarm logs – זה פשוט יומן שבו רשום התאריך והשעה המדוייקים שקרתה כל התרעה, כולל מה מהות ההתרעה (אם היתה תזוזה בוידאו, אם היתה תזוזה בחיישן PIR, אם היתה חריגה מהטמפרטורה המותרת לחדר או אם היה רעש \ בכי תינוק בחדר)
  • Record Playback – מראה לכם את כל ההקלטות וידאו שהמצלמה עשתה ושמרה על כרטיס הזיכרון שלה. תוכלו לבחור בוידאו מכל יום וכל שעה ולהקרין אותו בטלפון שלכם בלייב ומרחוק כמובן.
  • Settings – הגדרות אלה מאפשרות לכם לבחור איך הטלפון יתריע כאשר יש התרעה (רטט, צילצול, סוג הצלצול, נוטיפיקציה). כמו-כן תוכלו לבחור אם רוצים שהאפליקציה תפעל אוטומטית כשמדליקים את הטלפון (אם האפליקציה לא פועלת, אז התרעות לא יתקבלו כמובן)
  • Logout – כפתור זה הוא הדרך היחידה לסגור את האפליקציה! כדי שהאפליקצייה תהיה זמינה להתרעות תמיד, היא חייבת לפעול ברקע (אל דאגה, לא ראיתי שום השפעה ממשית על חיי סוללה) לכן אם תצאו ממנה היא לא באמת תיסגר. לכן הדרך היחידה לסגור אותה ממש היא על ידי הכפתור הייעודי.
 • בתחתית המסך משמאל יש אייקון של שעון ורשום Photos: אלה כל התמונות שצילמתם בזמן שצפיתם בוידאו בצפייה ישירה ולחצתם על כפתור צילום. כמובן שהתמונות עם תאריך ושעת הצילום.
 • במרכז המסך יש אייקון תו נגינה ורשום Music: לחיצה עליו פותחת מיני תפריט (ניתן לראות בתמונה לעיל) עם: פליי, מעבר שיר קדימה, מעבר שיר אחורה ושליטה על ווליום. כלומר, כדי לתפעל את המוזיקה בחדר של התינוק לא צריך אפילו להכנס למוד וידאו, אפשר מבחוץ להפעיל. אבל, וזה אבל גדול, הפעלת המוזיקה דרך פאנל זה תפעיל אוטומטית את התאורה "ליופי" של הפינגווין. הקודקוד של הפינגווין יתחיל להבהב במגוון צבעים. לדעתי פיצ'ר מיותר לחלוטין ויותר מציק מאשר כל דבר אחר. למזלנו ניתן לבחור מרחוק מתי להפעיל אותו אם בכלל…

התרעות

 • שימו לב: הערה זו רלוונטית לכל התפריטים באפליקצייה בכלל ובפרט בתפריט ההגדרות הבא! כשאתם משנים הגדרה באפליקצייה, היא משודרת למצלמה, המצלמה מקבלת את ההגדרה החזרה ואז משיבה עדכון. כל התהליך הזה לוקח כשנייה-שתי שניות. זה אולי נשמע מעט זמן, אבל אנחנו הרי רגילים לשינוי הגדרות בסמארטפון שקורה מיידית. אז חשוב להבין שיש פה תהליך של הלוך חזור למצלמה שלוקח טיפה זמן. כשמשנים הגדרה כלשהי, נותנים לו את השנייה לטעון והוא יקפיץ לכם הודעה קטנה שההגדרה אכן נקבעה.

במרכז מסך הבית של האפליקצייה יש אייקון גלגל שיניים עם רישוםן Settings זה מסך חשוב מאוד הוא בעצם קובע איזה מהחיישנים אתם רוצים שיפעלו ואיזה לא. למעשה זה קובע על מה תקבלו התרעות ולמה המצלמה לא תתיחס. אפשר לבחור את כל ההתרעות ואפשר לבחור רק חלק, לשיקולכם הבלעדי:

 • Record Settings – מאפשר לכם לבחור מתי המצלמה תשמור את הוידאו שהיא מצלמת (וגם למחוק את הכרטיס מרחוק):
  • צילום מתמשך: צילום 24 שעות ביממה בלופ.
  • צילום לפי התרעה (מומלץ!): המצלמה תצלם רק אם אחת מההתרעות שכיוונתם תפעל (תזוזה, רעש, טמפרטורה)
  • צילום מתוזמן לשעות מסויימות.
 • Device Update – מדובר בעידכון FOTA למצלמה. כשתפעילו אותו הוא יבדוק את גירסת התוכנה של המצלמה ואם היא לא עדכנית יציע לכם לעדכן את המצלמה אוטומטית! לא צריך ידע טכני, לא להפליש רומים ולא שאר קללות.
 • Alarm Settings – זו גולת הכותרת, מסך ההתרעות! נסתכל עליו:
  • Receive alarm message – כאן תוכלו לבחור אם תרצו התרעה שתקפוץ בסמארטפון כל פעם שאחד החיישנים נדלק על משהו.
  • Motion detection – זהו חיישן תנועה מבוסס וידאו. הוא בעצם מסתכל על התמונה שהוא מצלם כרגע ובודק כל הזמן אם יש שינויים בתמונה, אלה מעידים על כך שמשהו זז. החיישן הזה טוב מאוד אבל גם יש לו מגבלות, קודם כל בחושך יותר קשה לו. שנית, הוא לא רגיש לתנועות ממש קטנות אחרת הוא יקפוץ כל הזמן ויטריד אותכם סתם. לבסוף, הא מוגבל רק למה שהוא רואה כמובן! אם משהו זז מחוץ לגבולות התמונה, הוא לא ידע מכך. כדי להשלים אותו, שמו פה גם חיישן PIR (בהמשך)
  • Sound sense – חיישן הקול הזה קופץ כל פעם שיש רעש בחדר או שתינוק בוכה. ניתן לכוון את הרגישות של החיישן לקול. עושים זאת ב sound sensitivity, ניתן לבחור רגישות מ1 עד 99. כאשר 1 זה הכי רגיש. אם תבחרו רגישות 1 אז כל נשימה בחדר בערך תקפיץ אותו ולכן אפשר לדבר על רגישות החל מדרגה 2 והלאה. הבחירה בדרגת הרגישות צריכה להיות כזאת שלא תפעיל התרעות שווא אבל גם לא תפספס תינוק בוכה. אני מציע להתחיל מדרגה 3 ואז לראות אם רוצים לעלות או לרדת ברגישות.
  • PIR detection – חיישן זה ייחודי למצלמת הפינגווין (לפחות מכל המצלמות שאני מכיר, לא אתפלא אם קיים בעוד מכשירים). הוא למעשה חיישן תנועה שמכסה על כל השטח המת שחיישן התנועה מבוסס הוידאו מותיר אחריו. קודם כל הוא "צופה" בחדר ב170 מעלות ורואה למעשה את כולו ולא רק את הקטע הצר שהמצלמה רואה בוידאו, שנית, הוא יכול לפעול בחושך מוחלט! הוא חש באינפרא אדום שנפלט מגוף של אנשים והוא רגיש מאוד לתזוזה.

וידאו בזמן אמת

מסך הוידאו בזמן אמת עשיר באפשרויות! הנה העיקריות:

 • רזולוציה – בצד שמאל למטה תמצאו בחירה בין LD,SD,HD אלו הן רזולוציות שונות כאשר כמובן HD הכי חד. בגלל שמצלמת IP משדרת ברשת האינטרנט בזמן אמת, לעיתים עדיף להשתמש ברזולוציה נמוכה LD ולקבל זרימה חלקה מאשר לבחור HD שיתקע אם הקישוריות לא מספיק מהירה. לעיתים גם האפליקצייה תחליט עבורכם שלא ניתן לבחור HD אם הקישור איטי מידי (פיצ'ר שלדעתי מיותר ואני פניתי לחברה לגבי תיקון שלו)
 • אייקון מנורה – מדליק תאורה צבעונית מרקדת בקודקוד של הפינגווין. לדעתי זה הפיצ'ר הכי מיותר בעולם, אלא אם כן בא לכם לעשות התקף אפילפסיה לילד לא מבין למה מישהו ירצה אורות צבעוניים מהבהבים. מזל שזה לשליטת המשתמש וניתן פשוט לא להפעיל את הדבר הזה.
 • אייקון מנעול – זה מפעיל את מנגנון ההתרעות! כשהמנעול פתוח, המצלמה לא משתמשת באף חיישן שלה. ברגע שאתה יוצאים מהבית, מהעסק, מהחדר של התינוק ורוצים להפעיל את חיישני ההתרעות, נוגעים במנעול, הוא נסגר, הפינגווין נותן ציפופון קטן לאשר שהוא קלט את המסר ויאללה לעבודה. מעכשיו כל חיישן שידלק ישלח התרעה לטלפון שלכם.
 • אייקון רמקול – כשאתם צופים בוידאו בזמן אמת, אתה גם שומעים כל מה שמתרחש בחדר, כל הזמן. אפשר לשים את זה ולהקשיב אם התינוק בוכה בעצמכם. המיקרופון רגיש מספיק. אם מצד שני אתם מפקחים על מסיבה רועשת של טינאיג'רים כדי לוודא שהם לא שותים יותר מידי מיץ פטל אז כנראה תרצו ללחוץ על אייקון הרמקול הזה ופשוט להשתיק את הסאונד.
 • אייקון מיקרופון – כפתור זה מאפשר לכם לדבר אל הסמארטפון ושזה ישמע בחדר המצולם דרך רמקול חזק וטוב שיושב מובנה בפינגווין. הכפתור הזה עובד רק כל עוד הוא לחוץ (בסגנון מוטורולה של פעם…) כשאתם רוצים לדבר, פשוט געו באייקון והחזיקו אותו. כשאתם מחזיקים את המיקרופון לחוץ אתם יכולים לדבר. כדי לשמוע את התשובה מצד שני, צריך לעזוב את כפתור המיקרופון. בקיצור push-to-talk.
 • אייקון מצלמה – ראיתם מישהו פורץ לעסק שלכם? התחילו לפמפמם על האייקון הזה, כל לחיצה עליו תשמור בטלפון שלכם תמונת מסך של המצלמה ביחד עם תאריך שעה וטמפרטורה (למקרה שצריך להוכיח בבית משפט שלא יתכן שהגנב לבש מעיל חורף ב35 מעלות צלסיוס…). כמובן מצויין אם סתם בא לכם לצלם את הילד, או את בעלי החיים שלכם עושים פשעים נגד האנושות והרהיטים בבית.
 • אייקון כפתור – אל דאגה זה לא מכבה את המצלמה, רק מכבה את הצפייה הישירה לבינתיים. אתם תמשיכו לקבל התרעות כל פעם שהחיישנים יקפצו רק וודאו שהאייקון של המנעול "סגור" שזה אומר שהתרעות ישלחו אליכם.

מוזיקה

penguin music

המוזיקה לדעתי זה פיצ'ר מגניב, כי ESCAM שמו פה רמקול רציני, חזק. נכון שזה ממש לא לאודיופילים, לא תשמעו בזה stairway to heaven על בסיס יומיומי. אבל לשים שם כרטיס זיכרון עם שירי לילה לטוב לילד, שירים רגועים ונחמדים זה ממש אחלה! וכשאתם רואים במצלמה שהוא נרדם, נגיעה אחת האפליקציה והמוזיקה נסגרת. לא אוהבים את השיר, נגיעה אחת ועוברים לשיר הבא. ילדים אוהבים את זה מאוד!

יותר נוח במחשב? בבקשה!

את האפליצייה ניתן להתקין בסמארטפון, בטאבלט, בסטרימר בסלון.. אבל מה אם אתם יושבים בחדר העבודה, או במשרד בכלל ופשוט רוצים לשים את הוידאו באיזה חלון בצד המסך ולהשגיח משם בנוחות, בלי לנסות להעמיד את הטלפון באיזה פוזיצה מדגמנת תוך כדי שהוא מחובר למטען… בשביל זה הכי טוב להתקין במחשב שלכם bluestacks זה חינם לחלוטין, פשוט להוריד את התוכנה ולהתקין ואז אפשר להיכנס לחשבון גוגל שלכם, להפעיל את פליי סטור ולהוריד את האפליקצייה MyBaby כרגיל. ואפשר אפילו בלי זה, פשוט ללחוץ על כפתור apk כמו בתמונה למטה:

bluestacks1

ושם לבחור את קובץ הAPK של האפליקציה שניתן להוריד מכאן: www.glouds.com/MyBaby משם מפעילים את האפליקציה כרגיל ואפשר כמובן לסדר את גודל החלון שיהיה הכי נוח במחשב שלכם. בדוק ועובד נהדר, אפילו יותר חלק מאשר בסמארטפון.

ביקורת

הדבר הכי טוב במצלמה הזאת, זה שיפור ניכר בקלות למשתמש. לא שפעם זה היה מסובך מידי אבל עדיין הצריך מחשב בשביל להגדיר את המצלמה הגדרה ראשונית והצריך מחשב למקרה שרוצים לעדכן גירסה, והיה צריך להתקין תוכנות וסיפורים.. אז פה לא צריך מחשב בשרשרת. המצלמה מול הסמארטפון, שני קליקים והכל נגמר. והכי טוב? זה פשוט עובד.

אבל מה עם קצת דברים רעים? יש לי כמה נקודות:

 • האפליקציה מרגישה קצת כבדה. נכון שכל פעולה שעושים באפליקציה למעשה רצה למצלמה וחוזרת לטלפון וכל המעגל הזה לוקח זמן ולכן היא מגיה יחסית לאט. אבל לדעתי בזמנים שלנו היה ניתן לעשות את זה יותר מהיר אם היו ממש משתדלים.
 • הפנס המהבהב

  כאילו WTF?!?! איזה תינוק צריך עכשיו התקף אפילפסיה בשלט רחוק? הפיצ'ר של התאורה מיותר שלא לומר מטריד. מזל שהמשתמש יכול לבחור בקלות שלא להפעיל את הפנס.
 • הסירנה יש פיצ'ר בהגדרות המצלמה שנקרא buzzer (ראו תחת כותרת "התרעות" לעיל) זו בעצם סירנה עולה יורדת שמופעלת כל פעם שיש אזעקה. זה מיועד אולי להרתיע גנבים שמנסים לפרוץ לעסק שלכם כדי להבהיר להם שעלו עליהם ושימשיכו הלאה… אבל הדלקה לא מכוונת של הפיצ'ר הזה בהגדרות כאשר המצלמה משמשת בבית רגיל עם ילדים היא מלחיצה בטירוף, בטח במדינת ישראל שכל אזעקה יכולה להיות אזעקת אמת בקלות. אז וודאו שאתם לא מפעילים את הפיצ'ר הזה!
 • החסימה ה"מוחלטת"
  alarm block
  כאשר יש התרעה על משהו שכיוונתם שיתריע (רעש, תזוזה, תנועה, טמפרטורה..) בטלפון שלכם יקפוץ חלון Alarm כמו זה שלעיל ביחד עם צילצולים ורטט כפי שהגדרתם. אפשר לעשות check שיפתח מיידית את הוידאו כדי לראות מה קורה ואפשר לעשות ignore שיסגור את ההתרעה הזו פשוט. ויש אופצייה שלישית ומעפנה שנקראת block, האופציה הזאת תגרום לכך שלא יופיעו יותר התרעות במכשיר שלכם. ממה שראיתי, לא ניתן לבטל את החסימה הזאת בשום דרך מאשר למחוק את האפליקצייה ולהתקין מחדש. לא ברור לי בכלל למה שתהיה פונקציית יום-הדין כזאת על התרעה כאשר אין שום בעיה להכנס להגדרות ולבטל התרעות משם או לכבות אותן באופן זמני פשוט על ידי לחיצה על סמלון המנעול במסך הבית של האפליקציה. פניתי גם לגבי זה לחברת ESCAM בבקשה לתקן את הפיצ'ר הזה.

סיכום

המצלמה הזאת באמת משהו מיוחד, פשוט בגלל שיש בה את כל הפיצ'רים האפשריים (ועוד כאלה שלא מניתי!) והיא פשוט עובדת בקלות ובלי שום צורך בידע טכני. אני ממליץ בחום אפילו על פני מצלמות "סולידיות" יותר, קודם כל כי אין להן את מכלול הפיצ'רים הרחב (וחיישן PIR!!) ושנית כי מבחינת תפעול האפליקציה, באמת עלו פה רמה מבחינת קלות שימוש. אז למרות המראה החביב והתינוקי, הייתי ממליץ בשמחה רבה:

 • גם לבעלי עסקים וחנויות
 • גם סתם להורים שעסוקים במטבח ורוצים לשים עין על הילדים שבסלון דרך הטאבלט
 • בטח שלהורים לתינוקות (זו יכולה היות מתנה יפה להורים צעירים)
 • בכניסה לבית כדי לראות מה קורה מעבר לדלת (לא עמיד לגשם אבל)
 • לאנשים שיש להם הורים קשישים שהם דואגים להם, במיוחד אם לא עונים לטלפון, אפשר בקליק אחד להעלות תמונה ואפילו לדבר איתם.
 • לאנשים שמתגעגעים לכלב ורוצים לראות מה מעלליו
 • כמובן וכמובן לשים עין על הבייביסיטר, כבר שמענו מספיק סיפורים עד כמה "לא האמנו שזה יקרה, היא היתה כל כך נחמדה"
 • לפתרון ויכוחים בבית.. מכירים את זה שאתה מתווכחים שעה מי התחיל ראשון? מי אמר מה קודם? אז אפשר בקליק אחד מהסמארטפון לגלות באמת 😉

אני בדיוק עכשיו יוצא למילואים ואני יודע שאשתמש במצלמה כשאתגעגע למשפחה וגם כדי להגיד לילה טוב לכולם 🙂

רכישה

המצלמה הזאת לרוב עולה מעל 80$ שזה מחיר מעולה מעולה לתמורה. מצלמות ברמה כזאת יכולות לעלות מעל 1000 שקלים בישראל. אבל זה לא הספיק לנו, כי אתם יודעים שהרף של המכס הוא 75$ ומה שנמכר מתחת לרף זה פטור לחלוטין ממיסים! אז דיברנו אל ליבם של גיקביינג ואמרנו להם שזה מאוד משמעותי להוריד את המחיר מתחת לרף והם בוודאי יזכו להרבה קונים עבור מוצר כל כך שימושי ובמחיר כל כך טוב!

קישור לרכישה 

 הזינו קופון GeekbuyingGloudsESCAM בקופה לקבלת מחיר 74.99$ מתחת לרף המכס!

הגב

50 תגובות ב "מצלמת אבטחה, תינוקות, קשישים – הפינגווין שישמור עליכם!"

הודע לי על
avatar
חיים
אורח

היי,
האם כשהמצלמה מצלמת בחושך היא מדליקה אור ?
אם כן, האם זה אור חזק ?
תודה,

Shragi Kirschenbaum
אורח

דרך אגב קניתי את ה ESCAM F510 וכל זריחה ושקיעה אני מקבל כמה אזעקות שווא, כנראה החיישן תנועה שמבוסס על המצלמה שווה לפח. במצלמה שאתם סקרתם זה מבוסס אינפרא אדום אז אני מניח שהמצב יותר טוב. האפליקציה yoosee שלהם לא תומכת בווייפיי עם הצפנת WPA ונאלצתי לשנמך את ההצפנה בראוטר.

Oren Cohen
אורח

איזה השקעה. כבוד

Atara Schlomovitz
אורח

אני לא יכולה לראות את הכתבה, זה לא נטען

Arik Glouds
אורח

פייסבוק עושה בעיות בפתיחת אתרים, נא לפתוח בדפדפן כרום או אחר…

Arik Glouds
אורח

הכתבה מפורסמת שוב מפני שקיבלתי כמה תגובות מאנשים שלא הסתדרו – אז מציף את הנושא למקרה שלמישהו יש עוד בעיות

Arik Glouds
אורח

לא תהיה בעיה בכלל.

Ilya Shtadlin
אורח

היי ראיתי את התגובה שלך לשאלה שלי באתר. תודה.
שוקל להזמין. תהיה מותקנת במרחק כ2 מטר מהראוטר אבל עם קיר גבס ביניהם. מקווה לטוב.
את האמת, לאור כל התגובות השליליות קצת חושש.

אורח

היי,
סקירה מצויינת.
המוצר נראה מאוד מעניין וגם עכשיו יותר זול.

ראיתי פה תגובות של אנשים מאוכזבים.
את עדיין משתמש במצלמה?
האם עובדת חלק?
האם עדין ממליץ?

Eli
רשום
קניתי את המצלמה, אכזבה גדולה: 1. קליטת ה WIFI שלה חלשה מאוד (אין אנטנה חיצונית) ובקושי קולטת ראוטר שנמצא כמה מטרים ממנה בחדר ליד… 2. התוכנה מאוד לא יציבה, המון ניתוקים ותקיעות 3. התוספת של חיישני חום ולחות לא באמת אפקטיבית כי למרות שהחיישן לכאורה מחוץ למצלמה, יש מרווח טעות של 4-5 מעלות שזה הזוי 4. המיקרופון גרוע, יש כל הזמן רעש רקע לבן למרות שהחדר שקט לחלוטין. בפועל אם רוצים להשאיר את האפליקציה פתוחה קבוע בתור מוניטור זה מאוד מפריע. 5. איכות בניה ירודה, המצלמה נפלה לי מהיד לשולחן פעם אחת והתפרקה, הייתי צריך להרכיב אותה… (הבעיות היו גם… קראו עוד...
אור
אורח
קבלתי אותה אתמול אני בינתיים מאוד מרוצה ניתן להתחבר מכמה טלפונים אך לא ניתן לצפות במקביל כשאחד צופה השני מתנתק, המצלמה קולטת דיבורים חלשים אפ' במרחק גדול ולכן כנראה יש רעשי רקע אע"פ שהחדר שקט הפתרון שלי זה פשוט להנמיך ווליום, לגבי הקליטה של הWIFI אצלי קולט מצוין אולי זה תלוי בכמה קירות יש בדרך או במהירות גלישה אצלי 100MB , לגבי החיישני חום נראה לי שבאמת יש סטייה קלה אבדוק זאת, ניתוקים ותקיעות אין לי אבל יש באג כאשר אני לוחץ לחיצה ארוכה על המסך באמצע צפייה האפליקציה קורסת, אז אני פשוט לא לוחץ לחיצה ארוכה, ד"א אני עדכנתי… קראו עוד...
חנן
אורח

אור, עבר חודש ושבוע – מה דעתך עליה עכשיו? אתה היחיד שהגיב..

אור
אורח

שלום זה אור ,עדיין מצוינת קניתי עוד אחת לחבר

אור
אורח

שכחתי לציין המכשיר שלי הוא LG G2

אלון
אורח

קניתי את המצלמה הנ"ל. ואיך לומר? פשוט מאוכזב. יש לה כמה בעיות:

1- הגדרתי אותה (הייתי צריך לאפס אותה משום מה בהתחלה) במכשיר שלי. לאחר מכן רציתי להתחבר אליה עם הפלא' של אשתי, אבל אי אפשר! הוא אומר שהוא לא מוצא אותה. ניסיתי מעוד מכשיר, גם אי אפשר. רק אם אני עושה איפוס למצלמה, אני יכול להתחבר אליה ממכשיר אחר.

2 – לא מצאתי דרך שאני מחבר אותה לחשמל והיא פשוט תקליט. זה לא עובד!

אור
אורח

קבלתי אותה אתמול אני בינתיים מאוד מרוצה ניתן להתחבר מכמה טלפונים אך לא ניתן לצפות במקביל כשאחד צופה השני מתנתק,
המצלמה קולטת דיבורים חלשים אפ' במרחק גדול ולכן כנראה יש רעשי רקע אע"פ שהחדר שקט הפתרון שלי זה פשוט להנמיך ווליום

שואלת
אורח

היי, סקירה מעולה ומפורטת, תודה!!
יש מצלמה עם פונקציות זהות אבל בעיצוב קצת אחר?
רוצה שיתאים לסלון אבל לא יבלוט מידי.. שיראה כמה שפחות כמצלמה, אבל עם כל התכונות שיש בזאת.
אשמח מאוד לתשובה והמלצה.. תודה!

שואלת
אורח

אה ואם יש משלוח ישיר לארץ ותוך כמה זמן מגיע? תודה

גל
רשום

שלום רב לצוות האתר, רכשתי בהמלצתכם בתחילת חודש אוגוסט 2016 2 מצלמות IP פינגווין תוצרת ESCAM מאתר גיקביינג וקיבלתי אותם. לאכזבתי אחת מהן היגיעה עם מטען מקולקל וכן לא הצלחתי להתחבר אליהן באמצעות האפליקציה Mybaby למרות שפעלתי לפי הסברכם באתר. מיליתי טפסי VIG ושלחתי לכם מייל בנושא ב-1/9/16 לקבלת עזרה אך טרם קיבלתי מכם התייחסות. אודה על התייחסותכם המהירה-זה ממש דחוף לי-תודה. מי שהזמין את אותה מצלמה, קיבל והצליח להתקין ולהתחבר לאפליקציה, יותר ממוזמן להגיב כאן. תודה מראש, גיורא

wpDiscuz