הגרלה! לחצו כאן לפרטים

DJI MAVIK PRO – הרחפן הראשון שלכם!

DJI MAVIK PRO

רחפנים רחפנים.
כן, אני יודע. רובכם בוודאי אומרים, מה לי ולזה?
זה רק למשוגעים לדבר. זה גם די מסוכן לא?
מותר בכלל להטיס את זה בארץ?
זה רק משחק לילדים לא?

אז רגע, לפני שאתם עושים אחורה פנה ועוברים לכתבה הבאה, אני רוצה לספר לכם על מהפכה של ממש, כי החל מה 27.9.2016, רחפנים הם לא עוד צעצוע לילדים או אביזר צילום יקר לצלמי אירועים והופעות. למי מכם שעוכב, לפני כחודשיים סיפרתי לכם על רחפנים חדשים ומעניינים בשוק בהם ה ZEROTECH DOBBY – רחפן סלפי! –
רחפן קטן קטן, כל כך קטן שהוא רק בגודל כף היד, אך לא קטן ביכולות!
הוא מגיע עם מצלמת 4K ויכול לצלם אותם בטיול הקרוב מזויות שאף מקל סלפי לא יכול.

הDOBBY הקטן היה הסנונית הראשונה למהפכה. מהפכה שהגיע זמנה.
רעיון מבריק ופשוט – במקום רחפנים מסובכים ומשוכללים, כאלו שדורשים מיומנות, כישרון ולמידה ארוכה, השקעה כספית לא קטנה ובעיקר – גב חסון ותיקים גדולים – שכן רחפני צילום איכותיים הם גדולים, כבדים ומסורבלים במיוחד, בא הדובי הקטן והראה שאפשר גם אחרת. שגם אמא שלך יכולה להחזיק רחפן צילום בכיס ולהטיסו מכף ידה, גם בלי להתקבל לקורס טיס.

אז נסכים כולנו כי הרעיון – מבריק.
הביצוע – הרבה פחות. הדובי אומנם מקיים בהצלחה את מה שבא להבטיח, אך איכות הצילום היא, איך לומר, מאכזבת. המצלמה בחרטומו לא שונה ממצלמת סמרטפון ממוצע, על כל המשתמע מכך.

עבר עוד חודש, עברו גם חודשיים, וGOPRO, מלכת מצלמות האקסטרים, הפתיעה בהכרזה משלה – ה GOPRO KARMA – רחפן צילום קומפקטי במיוחד!
גו-פרו, שבשנה האחרונה מתקשה לעמוד ביעדי הרווחים, לא במעט עקב השיפור ביכולות הצילום של סמארטפונים, כניסתם של דגמי הסמאטרפונים העמידים למים למיינסטרים, וכמובן – מצלמות אקסטרים מתחרות ומשתלמות בהרבה החליטה להרחיב את ההיצע ולהיכנס היישר לתחרות מול שותפתה לשעבר – חברת DJI הסינית (והמלכה הבלתי מעורערת של רחפני צילום מקצועיים ומייצבי וידאו-גימבל).
גופרו השיקה לא רק רחפן, אלא מערכת שלמה.
גם מצלמה חדשה (HERO 5 – שמיישרת קו עם המתחרה מבית שיאומי – ה YI 4K), גם רחפן קומפקטי למדי וגם גימבל משולב, שניתן להרכיב הן על הרחפן והן בפני עצמו – כמקל סלפי מיוצב, כמעמד למצלמה על הראש, כתף והיכן שרק נרצה.
על פניו – חלום. כל מה שרק תרצו בחבילה אחת.
עכשיו כל אחד יכול להפוך את הטיול לסחנה או תאילנד לפרסומת מדהימה עם צילומים מיוצבים ומקצועיים מהקרקע ומהאוויר:

הקהל עמד והריע במחיאות כפיים סוערות!
גם רחפן מקצועי ומרשים שכל אחד יכול להטיס בקלות, גם גימבל איכותי, גם מצלמה חדשה ומשופרת, והכל בחבילה אחת של כ1000$ (תלוי בדגם המצלמה שתבחרו כמובן) והכי חשוב! – נכנס בתיק גב קומפקטי למדי:

ultra_compact

27518412_karma_315_hero5_black2_master-1024x1024gopro-karma-drone-handheld-gimbal

מרשים נכון?

בהחלט מרשים מאוד. בעצם, מצלמה עם כמעט כל היכולות של הגופרו, כמו לדוגמא ה YI 2K, עולה רק כ$250 (עם מגן) לעומת ה400$ שעולה ה HERO 5. גיבל 3 צירים – נמצא כאלו ממותגים מובילים בשפע ב200-300$ ומה לגבי הרחפן?
אין ספק שהוא ייחודי ומרשים, אך הוא חסר הרבה יכולות חיוניות שהופכות רחפן כזה לנוח להטסה ותפעול לצרכן הפשוט, כמו לדוגמא מצב 'עקוב אחריי' המתבקש. הרי אם אתם בטיול משפחתי, עם החברה או אפילו לבד, לא תרצו שצילום ההרפתקאה שלכם תדרוש התעסקות מרובה ושאתם רק – תטיסו את הרחפן. תרצו לתעד אתכם, בחוויה. כאן בא לידי ביטוי מצב ה'עקוב אחרי' החיוני שדואג שהרחפן פשוט יטוס לבד וישמור אתכם במרכז התמונה. אתם בינתיים יכולים להנות ולחוות את הרגע ולקרוא לרחפן חזרה לנחיתה כשתסיימו. פשוט לא?

גם הרחפן עצמו, אומנם קטן משמעותית מהאפשרויות בשוק שקדמו לו, אך אינו מספיק קטן. עדיין נדרש לתיק גב ייעודי ולא קטן כדי לשאת אותו. אם אתם יוצאים לטיול בחוף הים עם הילדים או החברים, כבר יש לכם כנראה מספיק דברים על הגב והדבר האחרון שתרצו לקחת זה עוד תיק גדול. על לקחת אותו לטיול הגדול בחו"ל כלל אין מה לדבר.

ביאסתי אתכם?

תתעודדו!
כי כאמור, ב – 27.9.2016 הכל השתנה.
בתאריך זה DJI הכריזה על המתחרה החדש שלה, הלא הוא ה DJI MAVIK PRO, והוא רבותי, המהפכה עצמה.

אם תשאלו כל חובב רחפנים מהו הרחפן הכי טוב בשוק, תקבלו תשובה אחת מהדהדת – DJI PHANTOM 4!
ה-רחפן הכי איכותי והכי מוצלח בשוק. יש לו מצלמה מדהימה, ייצוב נהדר ובעיקר – תוכנה יוצאת דופן עם תכניות טיסה, חיישנים להימנעות ממכשולים וכמובן – מצב 'עקוב אחריי' מצויין.
רחפן כמעט מושלם, אך עם 3 חסרונות עיקריים –

 1. מחיר – בחו"ל, לפני, מיסים, משלוח, ושאר ירקות הוא עולה 1299$ ומעלה. בארץ? לא פחות מ6500 ש"ח (ולרוב הרבה יותר). סכום לא מבוטל שמשאיר אותו בידי מקצוענים בלבד.
 2. גודל – הרחפן עצמו אומנם קומפקטי, יחסית, אך אינו מתקפל, ויחד עם השלט מתקבלת חבילה מסורבת וגדולה שדורשת מזוודה ייעודית גדולה. כלומר, שוב – מותיר אותו לידי מקצוענים בלבד.
 3. תדרים – לישראל אסור לייבא רחפנים עם תדר 5.8Ghz. תדר זה חיוני לשידור לטווח ארוך ומצוי במרבית הרחפנים הטובים בשוק. האיסור למעשה פוסל את רוב רובו של שוק הרחפנים מייבוא לישראל.
  כן אני יודע, חלכם תגידו נו אז מה, הזמנתי הרבה דברים ולא תפסו לי…ברחפנים זה קצת אחרת.חיפוש קצר בגוגל או פייספוק ימצא לכם לא מעט כאלו שחשבו שיוכלו להערים על המכס ומשרד התקשורת ונכשלו.
  במידה והחבילה נתפסת, השחרור ממשרד התקשורת הוא הליך שלעיתים נגרר זמן רב ודורש לא מעט סבלנות ובירוקרטיה.

עניין התדר האסור פוסל לנו גם את המתחרים של DJI כגון ה- YUNEEC Typhoon H, 3DR Solo, ה MI DRONE 4K ועוד.

אבל כל זה לא משנה יותר, שכן ה MAVIK PRO הגיע.
ה MAVIK הוא למעשה הפאנטום 4 המוצלח, רק ממוזער, וללא החסרונות!
+ הוא זול יותר!
+ כולל את כל היכולות של הפאנטום 4! 
+ תומך אך ורק בתדרים מותרים בישראל! – 2.4GHz עד 2.483 GHz
+ זמן סוללה משופר
+ טווח משופר
+ שלט קומפקטי במיוחד (ואפשר גם רק עם הטלפון!)
+ ובעיקר – קטן יותר. אבל ממש, ממש קטן.

כמה קטן?
קטן מספיק כדי להיכנס לתיק ערב או לתיק הקטן של המצלמה שלכם. ככה קטן!
למעשה הוא לא שונה בהרבה ברוחב ובאורך מאייפון 7 פלוס:

eoqsezgrrzehizh13qgg

מקור: Digitalrev

וכמובן, איך אפשר בלי קצת וידאו: 

וכמה סקירות מומלצות:

*יש לציין כי הסקירות הראשונות ברשת פספסו להבין כי להבדיל מהפאנטום 4 שקדם לו, לMAVIK יש אפשרות לפוקוס נגיעה (ממש כמו בטלפון שלכם) ורבים מהסקירות הראשוניות שהועלו צולמו למעשה בלי פוקוס ולכן הביקורת העיקרית הייתה על איכות וידאו פחות טובה משל הפאנטום 4, וזאת למרות שלשניהם יש למעשה את אותה המצלמה (אך בMAVIK העדשה מעט צרה יותר). כל שהיה צריך הוא נגיעה על המסך לכיוון הפוקוס והאיכות למעשה משתווה לזאת שבפאנטום 4 הנכסף.

 

 

 

אוקיי, אז כמה כל הטוב הזה עולה? 

 • 750$ לרחפן עצמו (ללא השלט – כלומר הטסה דרך הטלפון בלבד על WIFI עם טווח של כ-100 מטר בלבד) – אופציה זו אינה זמינה כעת כלל.
 • 999$ – לרחפן ושלט.
 • 1299$ לבאנדל – רחפן, שלט, 2 סוללות נוספות, תיק מקורי, מטען רכב, מטען סוללה מהיר.

 

נשמע קצת יקר, אבל אם תחשבו על זה – לא הרבה יותר יקר מהאייפון/גלקסי שקניתם כשרק יצא, או המצלמת DSLR/וידאו שקניתם, ועדשה, או גופרו חדשה…ה MAVIK הוא קודם כל מצלמה מעולה, ולא סתם מצלמה, אלא גם מסוק אישי ומיוצב שיצלם אתכם מהשמיים כמו בסרט ג'יימס בונד מצוין. מי היה מאמין שאפשר לדחוס את כל זה לחבילה כל כך קטנה?

הגודל של ה MAVIK הופך אותו לראשונה לרחפן צילום מקצועי עבור כולם!
טוב אולי לא כולם כולם, את סבתא שיושבת על הספסל עם החברות אחרי הצהריים הצילום האווירי כנראה פחות יעניין. אבל, אותי ואותך – בטרק מעניין בנופי הארץ, את רוכבי האופניים וגולשי הגלים, את החקלאים שרוצים לראות את מצב הייבול מלמעלה, את הקבלן שרוצה לצלם את הפרוייקט, את מי שיוצא לטיול בחו"ל ורוצה תמונות וסרט בלתי נשכח. עבור כל אלו ועוד, ה MAVIK PRO הוא מהפכה. כמו לקחת מצלמה קטנה ורגילה בתיק, אפשר פשוט לשלוף, להמריא ולצלם מלמעלה ממעוף הציפור, או פשוט לתת לו לעקוב אחרינו ולצלם לבד.

אם אתם צלמים מקצועיים, או פשוט מחפשים ציום אווירי מקצועי, ה MAVIK יתן לכם את הפתרון וישאיר עודף.

הגודל המהפכני גם מאפשר לו להיות שקט בהרבה. אם הרחפנים הגדולים שקדמו לו יצרו המולה והיו נראים למרחקים, את הMAVIK תוכלו פשוט לשלוף מהתיק ולהטיס בלי למשוך תשומת לב מוגזמת.

 

אוקיי, השתכנענו. איפה קונים?
טוב ששאלתם. הנה האפשרויות שלנו:

 1. קניה בארץ – אפשר לחכות כמה חודשים טובים לייבוא רשמי/מקביל ולשלם הרבה, הרבה יותר. בהתאם למחירי סדרת ה PHANTOM אשר נמכרת בארץ בפערים גדולים מאוד לעומת המחיר בחו"ל, ניתן להניח בבטחה כי גם ה MAVIK, כמוצר מבוקש מאוד. ימכר בפער מכובד ובעיכוב משמעותי…
 2. אמזון – כמובן נהנה משירות מצויין אך נצטרך לשלם לחברת משלוחים.
 3. אתר רשמי – אפשר פשוט להזמין מהאתר הרשמי ולשלוח לארץ עם חברת משלוח. DJI שולחים מ-3 מחסנים גלובלים – ארה"ב, סין ואנגליה והמשלוח יהיה בהתאם לכתובת אותה נספק. אין משלוח ישיר לישראל.
 4. הזמנה מסין – אפשר להזמין מסין (DJI היא חברה סינית אחרי הכל) דרך האתרים המומלצים. אפשרות זו מסתמנת כעדיפה ביותר שכן קיימת האפשרות למשלוח בדואר רגיל ומוזל ללא הצורך בחברות משלוח יקרות ועמלות מיותרות.

 

עדכון – 04.11.16

נכון לעכשיו ה MAVIK מעוכב אישור במשרד התקשורת.
למרות שהרחפן כשר לחלוטין למעשה, הוא מסוגל גם להתחבר לטלפון בחיבור WIFI 5GHZ (למעשה כמו כל מצלמה/טלפון/ראוטר/גאדג'ט מהשנים האחרונות…). לא מדובר בתדר 5.8GHZ האסור אך עדיין משרד התקשורת מערים קשיים ולא מספק את האישור.

אנו ממליצים לא להזמין עד שהעניין יובהר ויפתר. 

אז איפה קונים?

 1. BANGGOOD – חנות VIG מומלצת והמועדפת על חובבי רחפנים בכל העולם – רק 939$ כולל משלוח (רגיל) עם קופון affiliate6 !
  לקניה!
 2. GEEKBUYING – בגיקביינג, חנות VIG נוספת, המחיר אטרקטיבי יותר – רק 999$ עם משלוח! מומלץ לבחור במשלוח רגיל (1027$ עם משלוח מהיר).
  לקניה!
 3. GEARBEST – גירבסט, חנות מומלצת עם שירות VIG הן מהחנויות היחידות המאפשרות משלוח בדואר רגיל לבחירתנו. יתרון משמעותי מאוד העשוי לחסוך לנו לא מעט עמלות משלוחים ושחרור 🙂
  לקניה! הוסיפו קופון RC18off להנחה של 18%! (מחיר כולל משלוח בדואר הולנד רשום – 1046$)
 4. DJI – להזמנה מהאתר הרשמי!
  (העזרו בחברת משלוחים דוגמת שיפיטו, BUY2USA וכד')
 5. AMAZONלהזמנה מאמזון – תוכלו לבחור במשלוח AMAZON GLOBAL הדואג למשלוח ישיר + שחרור מהמכס + מיסים. המחיר הינו סופי! גם אם יהיו עלויות נוספות כלשהן לשחרור – אמזון ישלמו מכיסם ולא תדרשו לתשלום נוסף. במידה והתשלום בפועל יהיה פחות מזה שהוערך על ידי אמזון – תקבלו החזר! (מדריך מפורט)

מומלץ בחום לבחור בשלב זה בחבילת הבסיס ולא בחבילת ה BUNDLE כדי לצמצם מיסים ובעיות משלוח (סוללות).

מימדי החבילה – על פי נציגי DJI –
245
245*115 מ"מ, 1640 גרם.

מכס

מה המכס על רחפנים? 

 • רחפן נכנס לקטגוריית ה'צעצועים' ומחוייב במע"מ בלבד.

שחרור מהמכס

רחפנים עשויים להיבדק במכס ככל מוצר אחר. במידה והרחפן שלנו נעצר לבדיקה, אם הוא עולה מעל ל75$ – נשלם מע"מ כאמור אך ייתכן כי גם נידרש לאישור משרד התקשורת. מה שמעניין את משרד התקשורת הוא בעיקר השלט – משדר. הם ידרשו הוכחות לתדרים בהם הרחפן והשלט פועלים, מאחר ותדר 5.8Ghz אסור לשימוש בארץ (לפחות באופן רשמי, למרות שנמכרים רחפנים כאלו באופן רשמי בארץ בהמוניהם…).
במקרה של הMAVIK – אין לנו בעיה כזו שכן הוא פועל בתדרים המותרים לשימוש בארץ ואינו כולל את תדר 5.8 האסור.

אז איך משיגים את האישור?
ההליך הרשמי לאישור תדרים נמצא כאן.

אמ:לק?
מלאו את הטופס הזה (טופס ו') עם כל הפרטים הנדרשים, בצירוף הוכחות שונות ככל הניתן לתקינה ולתדרים של הרחפן –
לדוגמא –
– מכתבי אישור על תקן FCC/CE (לדגמים הפופלאריים תמצאו כאלה בפורומים לרחפנים בארץ ובחו"ל)
– צילומים של השלט והרחפן עם סימן ה CE /FCC (בדרך כלל בחלקו האחורי של השלט).
– מפרט מלא מאתר היצרן והחנות
– חשבונית מפייפאל. 

לרוב יסתפקו במפרט עצמו, אך לא תמיד אז להאזר בסבלנות וסובלנות. את הניירת יש לשלוח לפקס הרשום בתחתית הטופס. לעיתים יענו לכם תוך ימים ספורים ולעיתים שבועות…אתם יודעים, גוף ממשלתי – זמנים משלו. לכן כדאי להקדים תרופה למכה ולשלוח את הניירת מבעוד מועד כדי שתהיו כבר עם אישור השחרור מוכן לכל צרה. אם תמתינו ומשרד התקשורת יתעכב, אתם עשויים להידרש לדמי אכסון מהמכס מהיום ה20 ואילך (10 ש"ח ליום – נדיר כי העיכוב יארך יותר ממספר ימים).

*נציין גם כי יש עדכון חדש לנהלים המציין כי רחפנים עם מצלמה במשקל של מעל 300 גרם נדרשים לאישור רשות התעופה (משרד התחבורה). תקנה זו חדשה מאוד (עמוד 2, סעיף 5). להבנתנו תקנה זו רלוונטית אך ורק לייבוא מסחרי – קרי חברות ולא ייבוא אישי. 

לנוחויותכם ריכזתי עבורכם את הטפסים הנדרשים לשחרור ה MAVIK בקלות – 

 • טפסים למשלוח – טופס ו' (הטופס אומנם מופנה לחברות, אך נמלא אותו כאדם פרטי) והעמודים הרלוונטים לאישורי FCC ותדרים של ה MAVIK
  טיפים:
  – הקפידו למלא פרטים מדוייקים ותואמים לשם וכתובת המשלוח המקורית.
  – ציינו טלפון, אימייל ופקס זמין לקבלת האישור.
  – אם יש לכם את פרטי עמיל המכס ושאר פרטים רלוונטים במכתב שקיבלתם מהדואר – ציינו אותם בטופס (מספר פריט מכס/שטר מטען = מספר המעקב).
  לשלוח לפקס:
  משרד התקשורת –  5198103 –03
 • נדרשים למסמכים נוספים? הנה מידע נוסף לגיבוי –

מפרט רשמי
מדריך רשמי
מסמכי בטיחות ותקינה רשמיים

בטיחות

רחפן הוא אומנם סוג של צעצוע מגניב, אך זיכרו כי הוא גם חפץ מעופף והפוטנציאל לנזק הוא כיד הדימיון. יש להטיסו באחריות ובזהירות.
זיכרו גם כי המדחפים מסתובבים מאות פעמים בדקה ויכולים לפצוע בקלות. אם חשוב לכם לשמור על כל האצבעות, אל תנסו להחזיקו פועל…

 

חוקים

בכל מדינה ישנם חוקים שונים להטסת טיסנים ורחפנים. הקפידו לבדוק את החוקים לאזורכם לפני ההמראה.

התקנות להטסת רחפנים בישראל: 
123

 

אזורים אסורים לטיסה

ישראל כמובן מדינה קטנה וצפופה עם הרבה מטוסים באוויר ואזורים בטחוניים רבים. יש להקפיד להטיס אך ורק במגבלות הגובה כמצויין לעיל ולא באזורים האסורים לטיסה (בסיסים צבאיים, שדות תעופה וכו').

הזמנתם?

אל תשכחו להירשם לשירות VIG לשירות מועדף!
תתחדשו!
ספרו לנו על החוויה – הטסת הרחפן כמובן ושחרור מהמכס (אם היה).
בין המגיבים נגריל פרס מיוחד 🙂 

 

הגב

24 תגובות ב "DJI MAVIK PRO – הרחפן הראשון שלכם!"

הודע לי על
avatar
אדם
אורח

שלום,
תודה על הסקירה.
הייתי רוצה לדעת האם יש שינוי בעניין של קנייה בחול?
האם תהייה בעיה להכניס את זה לארץ?

רועי
אורח

אלדד,
ראשית, סקירה מושקעת – שאפו.
שנית: מדוע אתה סבור שה Mi Drone יהיה אסור לייבוא לארץ? למיטב הבנתי הוא אינו שונה מהמביק מבחינת תדרים
מקור: https://zuz.mx/2nmO

אדם
אורח

יש חדש?

Ronny
אורח

הי אלעד ותודה גדולה על השירות שאתה עושה לאנשים כמוני שדי מתלבתים על הרחפן.
אני הייתי רוצה לקנות את הרחפן בחול על מנת לכסוח עלויות.
הייתי רוצה עם תוכל לעזור:
1. מה הדרך המהירה והזולה שהיית ממליץ לי לקנות את המביק פרו באנדל.
2. האם לא יהיה לי כל בעיה לקבל את זה בארץ, כי הבנתי מהסקירה שלך שיש אפשרות מלהימנה מתשלומים נוספים, כגון מכס וכדומה.
תודה מראש,
רוני

יובל שרון
אורח

היי אלעד, קודם כל רציתי להגיד שאני ממש מעריץ את האתר שלך, אתר מעולה! אז רציתי לדעת אם כשאזמין את הרחפן מאמזון משרד התקשורת יעשה לי בעיות. והאם שווה לי באמת להזמין דווקא משם. מה הכי בטוח?

trackback

[…]   […]

אלירן
אורח

אנשים שחושבים לקנות את זה – מומלץ מאוד לא לקנות עם קישור ממומן! כשאתם קונים עם קישורים ממומנים זה גורם לאלעד לשכנע אתכם לקנות דברים יקרים (על מנת שירוויח יותר כסף על המוצרים), בלי לקשר לתועלת שלכם מכך, כדי להרחיב את פרנסתו.
שימו לכם כלל – אל תקנו בקישור ממומן מוצרים מעל 200$, בטח ובטח כשאלעד אפילו לא מדבר מנסיון אלא פשוט מעתיק מביקורות אחרות כדי לשים לכם קישורים ממומנים.

מנהל

איך אתה בכלל מוצא את המצפון לבוא לאתר הכי הגון וישר שקיים ולהאשים אותו בדברים הבזויים האלה? תתבייש לך. לא יודע איך אתה ישן בלילה

דוד
אורח

יש לך טעות קטנה… הmavic משדר גם 5G דרך וויפי במצב הטסה ללא שלט. לכאורה תהיה בעיה לייבא אותו לישראל כרגע.

אורח

אלעד תודה רבה על הסיקור המפורט, אבל ישנה דרך לרכוש את הרחפן מבלי כל הטפסיידיה האלה? זה נראה לי דרך התשה חח, אגב אם אזמין מאמזון זה כולל מיסים ושילוח ומע"מ ושילוח עד הבית?

אורח

ayal אתה בטוח שזה כולל מיסים ומע"מ ושילוח עד הבית?

יוסף
אורח

לא השתכנעתי, למה?
אנחנו תמיד יודעים שאפשר פשוט לקנות את המוצר הכי יוקרתי בשוק.
המטרה שלכם היא למצוא מתחרים ראויים עם מחיר נמוך בהרבה. זה אולי עבודה קשה בהרבה משווקים אחרים כמו הטלפונים וכד', אבל אל תתיימרו לומר שעשיתם את העבודה כשאתם בסה"כ מציגים את המוצר היוקרתי בשוק.

יוסף
אורח
סליחה שנשמעתי ככה. קראתי את הכתבה כולה. לא ראיתי התייחסות של ממש לאחרים, חוץ מזה שהם על תדר 5.8 לדעתי את הבעיה של התדר צריך לפתור ולא לברוח ממנה. אין לי ממש מושג בזה, אבל בשיטוט באתרים רואים הרבה מוצרים, הרבה מהם זולים משמעותית מפאנטום, אבל גם אם הייתי מחליט עכשיו לקנות לא הייתי אם זה באמת כדאי. דוגמאות שאני זוכר – הובסן, שיאומי, אבל יש עוד המון. יש גם שמציעים מעקב כמו פאנטום. המידע בכתבה הזו הוא קרוב למובן מאליו. אם אתם הולכים להשקיע 1000$ – תקנו מהחברה המובילה את הדגם החדש. הכתבה סוקרת יפה מה הוא מציע, אבל… קראו עוד...
בועז
אורח

זהו, שיהיה קשה וכנראה בלתי אפשרי למצוא כרגע מתחרה ראוי ב-500$. למה? בין השאר כי פשוט אין רחפנים מתקפלים וקופמקטיים שכאלה, בטח לא כאלה עם סט החיישנים והיכולות של המאוויק. פשוט מאוד.
נכון, זה אולי חורג ממה שאתה רגיל לקבל באתר, אבל עדיין, כמו שאמרו, לסט היכולות שלו ובקומפקטיות שלו, זה לא יקר (כמובן שכשלעצמו זה תחביב יקר, כמו DSLR נחמד וכו')

יוסף
אורח

5.8 אסור לייבוא בכלל או מצריך פרוצדורה? כי הרי בארץ כן אפשר לקנות?
כלומר, להסביר מה צריך לעשות וכד'
והבנתי שהמוויק הוא המשתלם בקטגוריה, אולי גם היחיד.

wpDiscuz