דיבורית מומלצת לרכב!

דיבורית לרכב ומשדרי בלוטות'/FM – דגמים מומלצים

עודכן: נובמבר 2018

כולנו צריכים דיבורית טובה לרכב.
זה חשוב לכל שיחה, נוח יותר והרבה יותר בטוח. 
אם אתם עוקבים אחרי כל הפרסומים של משטרת ישראל וקבוצות הוואטסאפ, אז אתם בוודאי יודעים שזה גם לא חוקי ויקר מאוד להשתמש בטלפון שלכם בנסיעה בלי דיבורית. כל נגיעה בנייד היום יכולה להוביל לקנסות עתק ולא מעט נקודות. 

שוטרים סמויים המתחפשים לקבצנים, מצלמות קטנות בצידי הדרך, שוטרים עם מצלמות על גשרים ובשיחים…אי אפשר להתחמק מזה יותר ולהשתמש במכשיר על הברכיים כבר לא עובד.

דיבורית טובה תחסוך לכם את החשש מקנסות מיותרים ותמנע ממכם שימוש מסוכן בטלפון, תשמור על חייכם והסובבים אתכם וכמובן תאפשר לכם לנהל שיחה בהירה וברורה תוך כדי נסיעה, גם על 100 קמ”ש!

איזה דיבורית לרכב מתאימה לי?

ניתן לחלק דיבוריות לרכב למספר סוגים:

הראשונה היא כמובן דיבורית קבועה. זה יקר, זה דורש התקנה מיוחדת ברכב (שהיא לא תמיד מקצועית…), זה לא עובד עם כל מכשיר ומספר ודורש סים ייעודי ובדר”כ זמין רק ברכבי ‘עבודה’ לכן לא נתעמק בה. הבחירה שלנו היא:

דיבורית AUX

אם יש לכם חיבור (AUX (3.5mm ברכב/מערכת – אתם יכולים להנות מדיבורית AUX/LINE IN שהיא הדיבורית האולטימטיבית!

דיבורית AUX מתחברת ישירות למערכת ההגברה והרמקולים של הרכב. וגם אם יש לכם את הרמקולים הכי פשוטים בעולם, הם עדיין יהיו פי 100 יותר טובים מהרמקול של דיבורית ניידת עם רמקול המובנה!

היתרונות בדיבורית כזו גדולים:

  • אפס התעסקות! לא צריך להטעין, לא להדליק ולא לכבות. הדיבורית נדלקת עם התנעת הרכב ונכבית בכיבוי. החיבור לנייד (בלוטות’) אוטומטי. 
  • קומפקטית מאוד. ניתן למקם את המיקרופון קרוב להגה/ראש לשליטה נוחה ואיכות סאונד עדיפה. 
  • ניתן לנגן מוזיקה ושיחות מהנייד באיכות מעולה דרך הרמקולים החזקים של הרכב! 

אין לכם חיבור AUX ברכב? לא נורא! אפשר להחליף מערכת או להוסיף חיבור AUX. ראו מדריך להתקנת AUX

איך מתקינים ומשתמשים בדיבורית כזו? 

פשוט מאוד, מחברים למטען. ממקמים במיקום נוח וקרוב אלינו על הדאשבורד, מחברים את הנייד וזה הכל, ההתקנה הושלמה!
יש שיחה נכנסת או רוצים לשמוע מוזיקה מהנייד? לוחצים על כפתור הAUX במערכת ושומעים מצויין!

הבחירה שלנו!

KRIPT 2

השוואת מחירים

יש המון דיבוריות כאלו ברשת, אבל זו נבדלת מרובן בזכות כמה יתרונות בולטים – 
1. היא כוללת מיקרופון שני לסינון רעשי רקע. 
2. היא כוללת סינון ‘רעשי חשמל’ מובנה – אם טענתם את הטלפון שלכם ברכב בזמן שהיה מחובר לרדיו ושמעתם רחשים סטטיים וגלים – עם הדיבורית הזו זה לא יקרה!
3. מגיעה עם מטען כפול (מספר אפשרויות). 
4. תומכת תקני איכות מובילים. דגם 2 כולל תמיכה בAPTX לאיכות סאונד טובה יותר במוזיקה, חיבור לשני מכשירים ועוד. 

ראו סקירה מלאה!

מאמזון!

הKRIPT מצויינת והטובה ביותר מבחינת איכות הסאונד והתמורה למחיר, אך זמינה רק באליאקספרס ועם חיסרון זניח אך חשוב לחלקכם – אין כפתורי NEXT/BACK למוזיקה. אם אתם מעדיפים אחריות עדיפה או משלוח מהיר יותר, מה טוב יותר מלהזמין מאמזון? 
מאחר ולא תמיד המשלוח לישראל זמין, נצרף מספר אפשרויות מעולות:

ICLEVER

השוואת מחירים

אלפי קונים וביקורות מעולות!
ה-ICLEVER HIMBOX שאצלנו כבר יותר משנה, היא דיבורית מאד פופולארית באמזון: בעלת מיקרופון מובנה שניתן להציב קרוב אליכם, עם מנגנון סינון רעשים, תמיכה בעוזרת הקולית של אייפון / אנדרואיד ומקשי שליטה קלים לתפעול.

Besign

עם אחריות לשנתיים ‘Satisfaction Guarntee’, עיצוב נאה, מאות ביקורות חיוביות ומסנן רעשים סטטיים מצורף, קל להבין מדוע זו מהדיבוריות הנמכרות ביותר באמזון!

MPOW

השוואת מחירים

מותג מוכר ואיכותי עם מאות ביקורות חיוביות ומסנן רעשים סטטיים מצורף. זמין גם באליאקספרס.

מסנן רעשים

אם כבר יש לכם דיבורית ישנה או שהרכב שלכם רווי ברעשי חשמל בטעינה (נפוץ בעיקר ברכבים מסחריים וישנים) אז כדאי להוסיף מסנן ‘Ground Loop’ שכאמור יבטל את רעשי הסטטי בטעינת המכשיר. זה שימושי אגב לא רק לרכב אלא גם בבית, למחשב ולמערכת.

אנו ממליצים על KRIPT (אליאקספרס) או MPOW (אמזון). 

ומה למי שאין חיבור AUX? לכם נמליץ על:

משדר FM

לרכבים נטולי חיבור AUX

WAZA

השוואת מחירים

האביזר האולטימטיבי לרכב!
במקרה שאין לכם חיבור AUX ברכב, או שאתם רוצים גם פתרון לרכב השכור/חברה/ליסינג/של אבא ואמא – קחו את הWAZA כפתרון המושלם לטעינה, דיבורית ושידור מוזיקה ברכב!

איך זה עובד? מכוונים את המשדר והרדיו לתחנה כלשהי, בעדיפות לכזו עם מינימום שידורים והפרעות ושומעים כל דבר שרוצים מהשיחות.

כל מי שהתנסה בפתרון כזה יודע שיש הרבה מאוד ג’אנק ב

כעת זמין גם בדור 2 המשופר המאפשר למקם טוב יותר אליכם ברכב לאיכות סאונד משופר ושליטה נוחה ובטוחה יותר.

שימו לב כי יש לא מעט גרסאות זהות בשמות שונים בשלל אתרים. בהשוואת המחירים תמצאו את גרסאת WAZA המקורית שסקרנו, הגרסא החדשה עם טעינה מהירה (QC3.0 – מומלץ!) והגרסא החדשה ללא טעינה מהירה.
ראו סקירה מלאה!

דיבורית ניידת

2018 Avantree CK11​

דיבוריות ניידות, כזו שאפשר לשים על סוכך השמש, או אפילו סולאריות שאפשר להצמיד לשמשה הן לרוב לא טובות מספיק. הרמקול בדר”כ חלש מידי לשיחה עם מזגן חזק או חלון פתוח, המיקרופון לא מסנן רעשים טוב, צריך לטעון אותן כל שבוע שבועיים ובזמן הטעינה הן בדר”כ לא פעילות. בנוסף הסוללה שלהן נוטה להתקלקל ולהתנפח בקיץ הישראלי הלוהט, כך שאינן מאריכות שנים (או אפילו שנה). בקיצור יוצא שבמקום לנהל שיחה רגועה אתם צועקים, הצד השני לא שומע טוב ופעמים רבות הן בטעינה דווקא כששיחה נכנסת. בנוסף המיקום הנפוץ והמתבקש על הסוכך – בעייתי גם הוא, שכן בכל פעם שתזיזו את הסוכך, הדיבורית תפנה כלפי חוץ או כלפי החלון. מסיבות אלו, על דיבוריות כאלו נמליץ בעדיפות אחרונה. 

המומלצת ביותר? החדשה מבית AVANTREE! – מותג שהוא שם דבר בתחום הסאונד, הזוכה (וגם דגמיה הקודמים) למאות ביקורות חיוביות באמזון, אליאקספרס וכו’. הם גם מעניקים אחריות לשנתיים. אם ניתן ומשתלם לנצל אותה זה כבר עניין אחר, אך זה בהחלט מראה על רצינות ואמון במוצר.
יש גם דגם סולארי, שמצמצם (אך לא לחלוטין מבטל) הטענות. עם זאת אך אני ממליץ לבחור בדגם הרגיל לעיל ולשמור אותו מוצל עם הסוכך, שכן הסולארי פשוט מתבשל על החלון בקיץ הלוהט בישראל ולא יחזיק לכם שנה.

השוואת מחירים

דיבורית אוזנייה

דיבורית אוזנייה – שימושית לרכב ובכלל, אך בנסיעה ברכב הווליום בדר”כ לא מספיק, שאר יושבי הרכב לא יכולים להשתתף בשיחה (יתרון וחיסרון) ובעיקר – היא בדר”כ הולכת לאיבוד ברכב/נשכחת/לא טעונה. 

אם בחרתם להשתמש בכזו, נמליץ על הFINEBLUE FT-9 החדשה, על אף שעוד לא נסקרה, על בסיס ניסיוננו החיובי עם FINEBLUE עד כה ומכיוון שהיא מגיעה עם טכנולוגיית סינון רעשים עדכנית ולא פחות חשוב, מעמד-מטען לרכב שניתן למקם על המזגן/דאשבורד כך שלא תלך לאיבוד ותמיד נזכור להחזיר אותה למקום ותמיד תשאר טעונה. 

השוואת מחירים

אפשרויות נוספות: