הגרלה! לחצו כאן לפרטים

איך הסתדרנו עד היום בלי אור אוטומטי?

יש מקומות שבהם זה מובן מאליו

מישהו אי-פעם חשב שכל פעם שהוא פותח את המקרר הוא יצטרך להפעיל מתג של אור ועוד לזכור לכבות אותו לפני שהוא סוגר את המקרר ?

מישהו אי-פעם חשב להדליק אור באופן ידני כשפותחים דלת של אוטו, ועוד לסגור אותו ידנית לפני שמתחילים לנסוע ?

מה אנחנו פרמיטיבים?

  • אז למה אתם צועקים על הילדים שיכבו את האור בשירותים אחרי שיוצאים?
  • למה את צועקת על בעלך שיכבה את האור כשהוא יוצא מהמחסן?
  • למה כשאשתך פותחת את ארון הבגדים לא נדלק לה אור באופן אוטומטי??
  • למה בכניסה לבית חושך מצרים ואי אפשר אפילו למצוא מפתחות בלילה?
  • למה כל כך חשוך במזווה לעזאזל?

זה פשוט וזה זול לשים אורות אוטומטיים בבית ובחוץ

אורות אוטומטים זה לא משהו מהעתיד, זה כבר נמצא איתנו הרבה זמן, זה זול, זה פשוט ובזכות מהפיכת הLED זה גם מחזיק שנים על גבי שנים וכמעט לא צורך חשמל!

יש מגוון רחב מאוד של מכשירים, אנחנו הזמנו שניים מהם לבדיקה – ויצאנו מרוצים עד הגג 🙂 מוצר אחד הפועל על סוללות ומוצר שני המתחבר לבית נורה סטנדרטי.

אופציית הנורה הסטנדרטית

זו אופצייה נהדרת משום שההתקנה הכי פשוטה בעולם – פשוט מחליפים את הנורה הרגילה שיש בבית בנורה אוטומטית. הנורה שאנחנו בדקנו היא זו:

test1

לרכישה במחיר 41 ש"ח – לחצו כאן

הנורה הזאת היא בעלת חיבור הברגה E27 או במילים פשוטות החיבור הרגיל של כל נורה בישראל. אנחנו התקנו אותה וקודם כל התרשמנו מכמות האור הנדיבה ביחס להספק המזערי 3W שלה. עפ"י כלל האצבע, נורות LED הינן חזקות פי 5 מנורות רגילות, כלומר האור שלה תיאורטית מקביל לנורת 15W רגילה. בפועל, הנורה הזאת מרשימה מאוד ובקלות מאירה חדר שירותים או מחסן קטן באור בהיר ושוטף! וכמובן תחזיק לכם מעמד שנים רבות!

החיישן IR הפאסיבי של המנורה ממוקם במרכזה ורגיש ביותר! הנורה נדלקת מיד כאשר היא מזהה תנועה במרחב שלה (רדיוס 6 מטר) ומסוגלת לזהות את התנועה הקלה ביותר, למעשה נפנוף קל של הזרוע בלבד בכניסה לחדר מדליק אותה. היא תשאר דולקת ל35 שניות ואם לא תחוש תנועה נוספת היא תכבה. כל עוד אדם נמצא בחדר הנורה תשאר דולקת.

למי שרוצה תאורה יותר חזקה, יש גם אפשרות לקנות מנורות חזקות יותר ויש גם אפשרות לחבר כמה מנורות ע"י מפצל פשוט:

sku_295068_1sku_343611_1sku_343610_1
מפצל ל-2 נורות במחיר 9 ש"ח 
לחצו כאן לרכישה
מפצל ל-4 נורות במחיר 51 ש"ח 
לחצו כאן לרכישה
מפצל ל-7 נורות במחיר 64 ש"ח 
לחצו כאן לרכישה

אופציות נוספות:

 sku_291822_1 sku_279383_2 sku_314318_5

נורה זו היא גרסה חזקה יותר של הנורה שבדקנו, היא צורכת 5W ולכן נותנת אור של נורת 25W רגילה לפחות.

מחירה קצת יקר לטעמנו – 71 ש"ח אך יש כמובן לקחת בחשבון שצריכת החשמל שלה אפסית והיא תחזיק שנים רבות.

לרכישה ב-71 ש"ח לחצו כאן
נורה זו הינה מדור חדש יותר, זה אומר שהפנסי הLED קצת יותר יעילים ויתנו יותר אור. היא צורכת 7W ולכן תיתן אור שווה ערך למנורה רגילה של 35W לפחות (בפועל יותר).
חיישן התנועה בנורה זו שונה באופן עקרוני מהחיישן בנורה שאנחנו בדקנו. הוא לא מבוסס IR פאסיבי אלא RF אקטיבי, למעשה יש בו ראדאר דופלר קטן. לחיישן זה יתרונות שהוא פחות רגיש לטמפרטורה ורעשים ושהוא קטן יותר (לא מצריך התקנת כיפה במרכז המנורה כמו שיש בנורות אחרות) אך מצד שני הוא אקטיבי וזה לדעתנו חיסרון משום שהמשמעות היא שהמנורה משדרת קרינה בתדירות 5Ghz כדי לחוש תנועה. יש לציין עם זאת שהקרינה היא עד 10mW ועל כן היא פי 10 יותר נמוכה מהראוטר הבייתי שלכם שמשדר wifi!!

לרכישה ב-50 ש"ח לחצו כאן
 נורה זו הינה מדור חדש יותר, זה אומר שהפנסי הLED קצת יותר יעילים ויתנו יותר אור. היא צורכת 9W ולכן תיתן אור שווה ערך למנורה רגילה של 45W לפחות (בפועל יותר).
חיישן תנועה בנורה זו שונה באופן עקרוני מהחיישן בנורה שאנחנו בדקנו. הוא לא מבוסס IR פאסיבי אלא RF אקטיבי, למעשה יש בו ראדאר דופלר קטן. לחיישן זה יתרונות שהוא פחות רגיש לטמפרטורה ורעשים ושהוא קטן יותר (לא מצריך התקנת כיפה במרכז המנורה כמו שיש בנורות אחרות) אך מצד שני הוא אקטיבי וזה לדעתנו חיסרון משום שהמשמעות היא שהמנורה משדרת קרינה בתדירות 5Ghz כדי לחוש תנועה. יש לציין עם זאת שהקרינה היא עד 10mW ועל כן היא פי 10 יותר נמוכה מהראוטר הבייתי שלכם שמשדר wifi!!

לרכישה ב-43 ש"ח לחצו כאן

אופצית הנורה המבוססת על סוללות

אופציית השימוש בסוללות הייתה בלתי רלוונטית בעליל עד להופעתה של נורת ה-LED פשוט משום שכל פנס מבוסס סוללות היה מחזיק שעתיים על סוללה ומת. אבל היום בעידן ה-LED זו כבר איננה בעיה. הנורה שאנחנו בדקנו צורכת בשעת פעולה 70mA ומופעלת ע"י שתי סוללות אצבע רגילות (AA) כך שאם תשימו סוללות איכותיות אנחנו מדברים על כ-60 שעות פעולה רציפות לפחות. בהנחה שאנחנו שמים את הנורות בארון בגדים, גרם מדרגות חשוך, מעל דלת הכניסה לבית… אנחנו בעצם מדברים על סדר גודל של פחות מ5 דקות פעולה ביום, או שנתיים ללא החלפת סוללה!

שימוש נוסף ומאוד חשוב למנורות אלה: מכירים את זה שאתם קמים באמצע הלילה לשירותים, מצד אחד אתם לא רוצים להדליק אור ולהסתנוור וגם ממש לא רוצים שהאור החזק יעיר אותכם. מצד שני אתם לא רוצים לפספס את האסלה…. מה עושים? מתקינים מנורה קטנה כזו בשירותים, האור מספיק בהחלט בשביל לראות הכל, אך לא חזק מידי כך שהוא לא יסנוור. וכמובן, הוא נדלק אוטומטית אז לא צריך לגשש בחושך ולחפש את המתג.

זו הנורה שבדקנו:

20131217_35465_1IMG_20141030_135802IMG_20141030_135840
נורה זו כוללת חיישן IR פאסיבי במרכזה ו8 נורות LED סך הכל. היא מפיקה אור חזק מספיק בשביל להאיר את כל האזור של דלת הכניסה לבית למשל, כך שתוכלו למצוא את המפתחות בקלות וגם כדי להרתיע קצת פורצים שאולי יעדיפו לעבור לדלת הבאה… כמובן שהנורה מספיק להאיר ארון בגדים, אם כי אולי תרצו לשים מספר מנורות כדי לכסות את כל המדפים שאתם רוצים להאיר. מחיר הנורה רק 28 ש"ח והיא שווה כל שקל ואף יותר.
למנורה אופציית חסכון בסוללה שבה הנורה תדלק רק אם חשוך (כלומר גם אם היא מזהה תנועה היא לא תדלק אם גם ככה יש מספיק אור) וכמובן יש לה גם אופצייה לשמש כפנס-עששית קבוע במקרה שלקחתם אותה לקאמפינג באוהל.המנורה ניתנך לתלייה על ברגים בקיר אך הרבה יותר פשוט להשתמש במדבקה הדו-צדדית המצורפת כדי להדביק אותה למקומה (היא שוקלת 64 גרם ללא סוללות)

לרכישה ב-28 ש"ח לחצו כאן

אופציות נוספות:

כמובן שיש מגוון רחב של מנורות דומות, הנה דוגמאות:

sku_223030_1sku_217933_1sku_301725_1sku_55206_1
זו בעצם אותה נורה בדיוק כמו זו שבדקנו רק שסידור ה-LEDים הינו בשורה. זה יתאים אולי יותר להדבקה בראש דלת כניסה.

לרכישה ב-41 ש"ח לחצו כאן
גירסא זו כוללת את 8 הLEDים שיש במנורה שאנחנו בדקנו ובנוסף עוד שניים עליונים. שורת הLEDים ניתנת לכיוון הזווית ולהתאמה מדוייקת לאזור שאתם מעוניינים להאיר.

לרכישה ב-46 ש"ח לחצו כאן
דגם זה עם 4 נורות LED בלבד אך כל אחת מהן חזקה מאוד! סה"כ מנורה זו תיתן אור שווה ערך למנורה רגילה של 10W לפחות וזה המון אור. כמובן שהסוללות לא יחזיקו אותה כמות של זמן! אבל אם דרוש לכם פתרון תאורה חזק, אז זו הבחירה.

לרכישה ב-28 ש"ח לחצו כאן
זו גירסת המיני של המנורה שבדקנו, היא בעצם אותו דבר רק חצי מכמות הLEDים ועל כן גם דורשת רק סוללת AA אחת. לדעתנו אור זה מספיק בהחלט למדף בארון בגדים.

לרכישה ב-22 ש"ח לחצו כאן

הגב

27 תגובות ב "איך הסתדרנו עד היום בלי אור אוטומטי?"

הודע לי על
avatar
אורח

שלום. קניתי את המנורה 8-LED 2-Mode Infrared Sensor Motion Activated White Lamp (2*AA) והיא דולקת רק כשהמתק על on. בכל קומבינציה אחרת היא מכובה ולא מרגישה את הסנסור. האם אני מפספס משהו? יש איזה קונץ שצריך לנסות? תודה

אביטל
אורח

נעלמה לי אחת הנורות על סוללות שרכשתי והיא כבר לא במלאי. האם יש לכם המלצה לנורה חלופית?

אורח

אפשר לינק עדכני למנורה שטובה לדלת כניסה ? מה שפה כבר לא במלאי

תודה…

עדי
אורח

האם אחת מהמנורות האלו יעשו את העבודה בתור מנורה לאמבטיה שתגלה האם יש תנוע או לא ולפי זה תדליק את האור?
https://zuz.mx/13bf
https://zuz.mx/13bg

מתן עברי
רשום

רוב הקישורים כבר לא בתוקף אשמח שתעדכן

Ilan
אורח

שלום הזמנתי את 2 מנורות שהצעת http://www.dx.com/p/xinyitong-e27-7w-600lm-6500k-27-x-smd-2835-led-white-light-radar-sensor-bulb-lamp-white-120-265v-279383?utm_rid=95076053&utm_source=affiliate
אבל יש לי בעיה שהן נדלקות כל כמה דקות מעצמן ללא שום תנועה , יש לך רעיון מה אפשר לעשות?

אנונימי
אורח

יש לי את הנורה הזאת

http://www.dx.com/p/8-led-2-mode-infrared-sensor-motion-activated-white-lamp-2-aa-35465?utm_rid=95076053&utm_source=affiliate#.Vji2TbcrLcs

למעשה הזמנתי 2.אחת הפסיקה לעבוד אחרי שבוע וחצי

וגם כשהן עובדות,האור לא משהו,לא מאיר כמו שצריך חדר מדרגות קטן מאוד.די מאכזב.יתכן שזה בעיה בתאורה במנורה הספציפית שלי

יובל
אורח

האם החיישן מדליק את האור רק אם עוברים ממש מתחתיו או מולו, או שיש לו זווית רחבה?
כך שלדוגמה ניתן לתלות אותו על הקיר מעל הדלת כניסה והוא יקלוט את מי שעובר מתחת לדלת או מתקרב אליה ?

יריב
אורח

1)האם יש מנורות כאלה שעמידות במים שניתן לתלות מחוץ לדלת של הבית או במדרגות בחוץ ?

2) החיישן תנועה לא צורך חשמל גם כאשר המנורה כבויה ?

ולדימיר ישונקובסקי
אורח
ולדימיר ישונקובסקי

זה אותו מוצר ? הנה המוצר במחיר זול https://zuz.mx/2mYB . נראה לי יותר זול ממה שכתבתם למעלה (יש לי בעיה באינטרנט אני לא רואה את המחיר שציינתם)

wpDiscuz