ללמד את השעונים והצמידים של שיאומי עברית! מדריך מעודכן ל- Xiaomi Bip ו-Mi Band 3

מדריך הוספת תמיכה בעברית לשיאומי Mi Band 3 ו-BIP

הXiaomi Amazfit Bip הוא שעון חכם ‘לייט’ מבית שיאומי. במקום עוד שעון חכם שמנסה לעשות הכל – שיחות, אפליקציות, ספיקר, ניווט, מצלמה ושאר קשקושים מיותרים, שיאומי, או יותר נכון חברת הבת הייעודית לשעונים וצמידים חכמים – HUAMI עם מותג AMAZFIT המשגשג ברחבי העולם (מקום 2 במכירות צמידים/שעונים ‘לבישים’ ב2017!), בחרו לקחת את מה שכבר עובד להם מצויין מסדרת הצמידים החכמים – MI BAND וליישם בתצורת שעון. 

בלי גימיקים. בלי תוספות מיותרות ובמינימום עלות, ראו סקירה מלאה

השוואת מחירים:

למי שרוצה אפילו זול יותר, יש גם את הMI BAND 3 הסופר פופלארי! עם צג המציג התראות והודעות, רטט, חיישן דופק ועוד בכ100 ש”ח בלבד (סקירה ומדריך)

לצמיד יש גרסא סינית ובינלאומית. שתיהן טובות ושמישות אולם אנו ממליצים לבחור בגרסא הגלובלית כשאפשר. 

השוואת מחירים:

למרות שהם נמכרים כמו לחמניות אחרי פסח ברחבי העולם ובפרט בישראל, יש להם בעיה גדולה אחת הם חסרים תמיכה מובנית בשפה העברית. לשמחתנו ניתן לתקן עכשיו את הבעיה ולאפשר לשני השעונים להציג התראות בעברית תקנית! (כמעט)

השעון יציג התראות בעברית. השעון לא יהפוך לעברית מלאה.

ובמילים אחרות, תוכלו לקרוא התראות בעברית, אך התפריטים ישארו באנגלית. 

אז מה צריך לעשות?

על מנת להציג עברית צריך להוסיף פונטים בעברית לשעונים כשב-Mi Band 3 צריך להשתמש בקושחה מקוסטמת באנגלית עם תמיכה בעברית וב-BIP אפשר להוסיף פשוט פונטים בעברית מבלי לגעת בשאר הקושחה. לזה מצרפים את תוכנת ה-Gadgetbridge שדרכה נצרוב את הקושחה והפונטים והיא גם תנהל את ההתראות בעברית.

Gadgetbridge

תוכנת Gadgetbridge היא תוכנת קוד פתוח המאפשרת לנו לצרוב קבצים לשעונים ומנהלת התראות כשמגרסה 0.30.0 בעזרתו של רועי גרינברג מקבוצת הפייסבוק של ה-BIP תומכת בתצוגת RTL (ימין למשאל) בעוד שעד עכשיו גם אם הייתה תמיכה בפונטים בעברית היינו רואים “גבא” במקום “אבג”.

למרות שאפשר למצוא את התוכנה בחנות PLAY הרשמית של גוגל הגרסה שלה ישנה יותר וצריך להוריד את גרסת 0.30.0 ומעלה שניתן למצוא בחנות F-Droid בלי זה העברית לא תוצג כראוי.

אחרי שמורידים ומתקינים את התוכנה (צריך לאשר מקורות לא ידועים) אנחנו מחברים את ה-BIP או Mi Band 3 לתוכנה (הסבר מלא במדריך הקודם שלי) ובהגדרות אנחנו מאפשרים את התמיכה ב-RTL להצגה עברית נכונה.

Settings > Language and region settings > Right to Left Support > Right-To-Left.

אפשר לשחק עם אורך השורה (האופציה האחרונה) אבל BIP זה באזור ה-18 ו-Band באזור ה-11.

ב-Mi Fit נבטל את ההתראות המובנות, פרופיל > התקן מחובר > התראות יישום > התראות יישום.

כל שינוי בקושחה של השעונים הוא על אחריות המשתמשים בלבד, כותב המדריך לא לוקח על עצמו אחריות במקרה שתחסלו לעצמכם את השעון (לא סביר אבל אפשרי)

את כל הקבצים הדרושים ניתן למצוא פה:
ל-Mi Band 3: הורדה
ל-BIP: הורדה

Mi Band 3

על מנת להוסיף תמיכה בעברית ל-Mi Band 3 אנחנו נצטרך להשתמש בקושחה מקוסטמת ו”ישנה” יחד עם תוכנת Mi Fit מקוסטמת או רשמית מגרסה ישנה, הסיבה לכך היא שעדכון גרסה של Mi Fit יעדכן גם את הקושחה ונכון להרגע המפתח שלה עדיין לא הוציא גרסה מעודכנת.

בעוד הקושחה העדכנית של ה-Mi Band היא 1.6.0.16וה-Mi Fit בגרסה 3.50 אנו צריכים קושחה ישנה יותר ולכן גם יש צורך להשתמש בתוכנת Mi Fit ישנה יותר שתמנע את עדכון הקושחה לאחרון ולכן נעשה את הדברים הבאים:

 1. נתקין Mi Fit 3.46 ישן, אני ממליץ להשתמש בתוכנת Mi Fit מקוסטמת מבוססת 3.46 של המשתמש MagicalUnicorn שניתן למצוא פה או בקבצים המצורפים, לכל שפה יש את הקובץ התקנה שלה המאפשר לתוכנה לעבוד באותה השפה בלי קשר לשפת המערכת ועל הדרך מאפשר תצוגה של המתקשר ומזג אוויר נכון (באנגלית).
 2. אחרי התקנת ה-Mi Fit ה”ישן” נשתמש במדריך הקודם ונצרוב את קושחה 1.5.0.2 של Kirill מאתר geekdoing שניתן למצוא פה או בקבצים המצורפים,על מנת להוסיף לנו תמיכה בעברית ועל הדרך להפוך את השעון לאנגלית בלי קשר לשפת המערכת של המכשיר.
 3. מזל טוב, השעון שלכם תומך בעברית, תוודאו שביטלתם את ההתראות הרגילות של ה-Mi Fit על מנת שתקבלו אותן מ-Gadgetbridge בשפה עברית תקינה (אך ללא ישור לשמאל).

מצבים:

 • קושחה מקורית, אין תמיכה בעברית כלל.
 • קושחה מקוסטמת, עברית הפוכה.
 • קושחה מקוסטמת + Gadgetbridge, עברית תקנית.

דגשים ל-MI BAND 3

העברית תלויה בקושחה מקוסטמת וישנה, למרות שקיימת גרסה חדשה יותר חייבים להשתמש ב-MI FIT ישן יותר על מנת למנוע עדכון שלה, בשלב מסויים אני מניח שתצא קושחה מעודכנת עם תמיכה בעברית ונכון להרגע גם עובדים על קושחה מקוסטמת עם עברית מלאה גם בתפריטים.

כל שינוי בקושחה של השעונים הוא על אחריות המשתמשים בלבד, כותב המדריך לא לוקח על עצמו אחריות במקרה שתחסלו לעצמכם את השעון (לא סביר אבל אפשרי)

BIP

המצב בשעון ה-BIP הרבה יותר פשוט לעומת ה-Mi Band, אין צורך בקושחה מקוסטמת או גרסה מיוחדת של תוכנת ה-Mi Fit מאחר וניתן לצרוב רק את הפונטים בעברית:

 1. נשתמש במדריך הקודם ונצרוב את קובץ הפונטים (new_Mili_chaohu_uni.ft) של רועי שניתן למצוא פה או בקבצים המצורפים,על מנת להוסיף לנו תמיכה בעברית.
 2. מזל טוב, השעון שלכם תומך בעברית, תוודאו שביטלתם את ההתראות הרגילות של ה-Mi Fit על מנת שתקבלו אותן מ-Gadgetbridge בשפה עברית תקינה (אך ללא ישור לשמאל).

מצבים:

 • קושחה מקורית ללא תמיכה בעברית
 • קושחה מקורית + פונטים בעברית , עברית הפוכה.
 • קושחה מקורית + פונטים בעברית + Gadgetbridge, עברית תקנית.

תודות

 • למשתמש Kirill מאתר geekdoing על הקושחה המקוסטמת ל-Mi Band.
 • למשתמש MagicalUnicorn מאתר geekdoing על ה-Mi Fit המקוסטם בעברית.
 • לרועי גרינברג על הפונטים בעברית ל-BIP ולהוספת התמיכה ב-RTL ל-Gadgetbridge.