בית / מדריך מכס ודואר

מדריך מכס ודואר

קודם כל בצעו מעקב אחרי החבילה

מספר מעקב תמיד מתחיל בשתי אותיות ונגמר בשתי אותיות (משהו בסגנון RS383927407NL) כאשר נשלחה החבילה שלכם הייתם אמורים לקבל כזה מספר.

הדואר הבינלאומי מסין נשלח לישראל דרך כל מיני ארצות (סינגפור, שבדיה, הולנד, הונגריה…) בעזרת חברת הדואר של אותה מדינה שמשמשת כתחנת מעבר של החבילה שלכם. בעיקרון כדי לעקוב אחרי חבילה, צריך להכנס לאתר רשות הדואר של המדינה שנותנת את השירות ולחפש שם מעקב משלוחים, אבל יותר קל לעקוב אחרי החבילה כאן! הזינו את מספר המעקב

שירות VIG

חשוב לציין שאנחנו תמיד פועלים כדי להפוך את הקנייה הישירה מסין לפשוטה, קלה ובטוחה יותר. לכן תמיד בצד שמאל של האתר יש רשימת חנויות מומלצות. עם זאת אין חנות מושלמת! וכדי לגשר על הפער הזה, אנחנו מציעים שירות VIG. זהו שירות שבו אנחנו עומדים לצדכם בכל בעיה מול החנות, אם זה בעיות תהליך הקנייה, המשלוח, מימוש אחריות על מוצרים ועד עזרה טכנית עם המכשירים עד כמה שניתן. אנחנו יכולים לעשות זאת כי בשילוב כל הגולשים שלנו אנחנו מהווים כח קנייה מספיק משמעותי כדי להשפיע על החנויות לתת לגולשים שלנו שירות מועדף. כדי שכל זה יקרה, אנחנו מבקשים מכם למלא טופס קצר לאחר כל קנייה באתר:שימו לב: לאחר משלוח הטופס תקבלו אישור למייל על רישום המוצר שלכם לשירות VIG. ובו פרטים ליצירת קשר במקרה של בעיה.חשוב גם לקרוא: טיפים לקנייה בטוחה וגם מדריך מכס ודואר. 

האינפורמציה של המעקב היא כמו "קוד סתרים" שלא ברור בדיוק איך לפענח אותו, כי כל רשות דואר משתמש בניסוחים מוזרים משלה. עם זאת ברוב המקרים, מהלך של חבילה הוא כזה (סך הכל בדרך כלל לוקח 3 שבועות עד 5 שבועות לקבל מוצר לידיים):

  • אתה מקבלים מספר מעקב – מזינים אותו לאתר מעקב חבילות ולא עולה כלום – זה בסדר גמור, לוקח כמה ימים אפילו שבוע לראות פרטים באתר.
  • אחרי כמה ימים אתם רואים שרשום "pre-advised" זה אומר שהחבילה שלכם יצאה מסין לכיוון המדינה שנותנת את שירות המשלוח.
  • לאחר כשבוע-שבועיים הסטטוס ישתנה ל"package shipped" או "item sent" או משהו בסגנון, זה אומר שהחבילה יצאה מהארץ המתווכת לכיוון ישראל.

לאחר כשבוע נוסף, החבילה הגיעה לישראל! (כי היא נשלחת במטוס ולא על גבי חמור משא) אבל לא תראו שום אינדיקציה לכך באתרי מעקב…
הסיבה היא שעד שהמכס לא פותח את שק הדואר הענק שירד מהמטוס, מוציא את החבילה, עושה לה איזה מיון ראשוני שכולל סריקת הברקוד שעל החבילה ומעביר דיווח באופן אקטיבי לרשויות הדואר אז החבילה נחשבת כאילו "לא הגיעה לישראל" פשוט כי לא אישרו את הגעתה.
לעיתים יתעדכן הסטטוס באתרי המעקב לכך שהחבילה הגיעה לישראל (זה אומר שהיא בטיפול במכס) ולעיתים לא יתעדכן הסטטוס! עדיין זה לא אומר שהמטוס שהביא אותה עדיין חג מעל ישראל במשך שבועיים, תאמינו לנו שאין לו מספיק דלק בשביל זה, הוא כבר נחת מזמן.
בשלב זה – מומלץ לפנות למכס! פרטים בהמשך.

*מומלץ ביותר:
2 אפליקציות מעולות למעקב דואר, עדכונים והתראות –
AfterShip Package Tracker – מאפשרת מעקב ועדכונים אחר החבילה, בדיוק כמו TRACK17, רק באופן אוטומטי. מעולה למעקב עד שמגיע לארץ.
Israel post – tracking mail – אפליקציה מצויינת ושימושית מאוד. מידי פעם מצילה אותי כשהדואר לא שולח פתק שהחבילה הגיעה בכלל וגם חוסכת כמה ימים על הדרך. פשוט שמים את מספר המעקב, ותקבלו התראה כאשר החבילה בארץ, הועברה לסניף הראשי, ומוכנה לאיסוף בסניף שלכם. פשוט גאוני. הפקידים בדואר כל הזמן מופתעים איך אני יותר מעודכן מהם 🙂

המכס לא יודע באמת כמה עולה סמארטפון

הם לא יושבים על האינטרנט ומחפשים מבצעים כל היום (כמונו 😉 ) ולכן כאשר יגיע הסמארטפון שלכם עם הצהרת מחיר אמיתית או כוזבת, המכס יכול לחשוד בכם שאתם משקרים. ראינו עשרות מקרים של אנשים שקיבלו מוצרים עם הצהרה מדוייקת לחלוטין של ערך ותוכן החבילה, ואז קיבלו הודעת תשלום מהמכס על שווי אחר שהם העריכו על סמך אלוהים יודע מה. לדוגמה, יתכן שקניתם סמארטפון ב55$ (אשר פטור ממכס, מס קנייה ומע"מ ומכל מס אחר!), המכס פתח את החבילה וראה שיש שם סמארטפון, לא האמין ששילמתם פחות מ-100$ ועל דעת עצמו שלך לכם דרישת תשלום של 140 ש"ח (כ-36% מס על טלפונים שערכם מעל 75$) ובהתאם ישלח לכם מכתב איומים כאילו שאתם אחרוני הפושעים.

קיימים מקרים שהחנות למרות בקשתנו הצהירה ערך כוזב על החבילה, זה קורה בכל החנויות הסיניות כמעט למעט אלה שיש לנו הסכם מפורש איתן להצהיר אמת (ראו רשימת חנויות מומלצות בסרגל השמאלי). במקרה שהמכס בדק בבדיקתו המדגמית את החבילה וחשד שאכן הוצהר סכום נמוך מערך החבילה, אז הסיפור שהיה לעיל יחזור על עצמו ותדרשו לשלם סכום שהמכס העריך או שתדרשו להסביר את עצמכם…

במקרה כזה עליינו לערער!

לצערנו "חובת ההוכחה" היא עלינו, כלומר המכס יכול לטעון לשווי כזה או אחר ואנחנו צריכים לבוא ולשכנע שאכן רכשנו במחיר מסויים. אז תצטרכו להכין:

  1. צילום של הקבלה שקיבלתם מ Paypal, באליאקספרס – צילום מסך של אישור הרכישה מהאתר ולמחמירים במיוחד – פירוט אשראי. אשר מוכיחה את הסכום האמיתי ששילמתם.
  2. שם פרטי ושם משפחה שלכם
  3. מספר טלפון שלכם לבירורים
  4. מספר מעקב של החבילה! זה נראה משהו כמו RS425542345NL כלומר מתחיל בשתי אותיות ונגמר בשתי אותיות ובאמצע רק מספרים.

לנוחויותכם נוסח לדוגמא לאימייל/פקס:
לכבוד מכס ישראל,
הנדון: בקשה לשחרור חבילה מס ______ (פה מכניסים את המס' מעקב של החבילה שלכם)
אני הח"מ אבקש לשחרר את חבילה מס' _____ (מס' מעקב) שנמצאת ב_____ (קחו את הפרטים מטופס 105 שקיבלתם)
החבילה מכילה _____ (פירוט של מה שיש בחבילה) אשר עולה _____ (מחיר המוצר)
מצורפים למכתב:
* טופס 105 (הטופס שקיבלתם בהתחלה)
* קבלה על ערך המוצר (קבלה מהחנות / פייפל)
על החתום
שם: ________________
שם משפחה: _________
ת.ז: ________________
כתובת: _____________
טלפון: ______________

הדרך הקלה והמהירה ביותר לערער היא באמצעות האימיליים הבאים (מי היה מאמין שרשות בישראל תלמד להשתמש באימייל ולא רק בפקס 🙂

 

 

מכס מרכז:
אליה טל  TalEl2@taxes.gov.il
חלא עמירא HalaAm@taxes.gov.il
מתי סרור MatiSr@taxes.gov.il
איריס סבן IrisSa2@taxes.gov.il

tale@customs.mof.gov.il

davids@customs.mof.gov.il

מכס ירושלים:  VladimirGo@taxes.gov.il

אזור חיפה, חדרה וצפונה:

אם אינכם בטוחים היכן נמצא הפריט, ניתן לנסות לפנות טלפונית בטלפון: 036303383 (שלומית). לא תמיד זמין אז נסו לעיתים קרובות.

מניסיוננו המענה בכתובות לעיל מהיר ויעיל (כ-24-48 שעות לערך). אם אין מענה, נסו לפנות בפקס או בטלפון למחלקת ייבוא אישי של בית המכס הקרוב למקום מגוריכם:

בית מכסטלפוןפקס
חיפה04-8354860
מענה
טלפוני
מ-13.00-15.00
04-8628469
048640332
נתב"ג03-9751223
03-9751220
03-9721806
אשדוד08-851052708-8510555
אילת08-632647608-8669702
ירושליים02-6545603
02-6545611
02-6545616
076-8094936
076-8094938

 

הגב

91 תגובות ב "מדריך מכס ודואר"

הודע לי על
avatar
מיון לפי:   הכי חדש | הכי ישן | הכי פופולארי
נוני
אורח
נוני

בקשר לכל האנשים שדיווחו פה על GCX הנוכלים וgeekbuying שמסירים כל אחריות מהשליחים שהם עובדים איתם והעמלות הגבוהות ושרירותיות..
גם אני נדרש לשלם על טלפון שעלה 800 שקל, כ500 שקל לGCX.

השאלה שלי אם מישהו ניסה פה לפתוח עירעור לPAYPAL?
יש פה הרי חוסר שקיפות בין המוכר ללקוח.. אי אפשר לתבוע את הכסף הזה חזרה מהמוכר?
מה יקרה אם אני אסרב לקבל את החבילה ואדווח לPAYPAL שלא קיבלתי אותה? מישהו ניסה דבר כזה? מכיר את הפרוצדורה?

מנהל

אפשר לסרב לקבל אך ייתכן כי עדיין תחוייב בדמי המשלוח.
אין טעם לשקר שלא הגיע – יש תיעוד עם מספר המעקב.
לגבי גיקביינג או כל חנות אחרת – הם עובדים עם חברת המשלוחים בצד שלהם – ארמקס והקבלן בארץ – GCX הם הבעיה. זה נכון לכל החנויות בעולם וכל חברות המשלוחים בישראל. אין מה לצפות מגיקביינג לפתור את בעיות השחיתות, חוסר החקיקה והפיקוח בישראל.
אפשר להתמקח עם GCX להורדת העלות בדומה למשלוחים של גירבסט – מיסים + כ90 ש"ח דמי שחרור. לעיתים זה עובד.

רבקה
אורח
רבקה

הזמנתי חבילה מארה"ב. החבילה הגיעה לארץ תוך ימים ספורים ומה 15/1/17 מופיעה הודעה שהיא ממתינה לבדיקה במכס. כמה זמן להמתין לפני שאתחיל לשלוח מיילים ופקסים?

רשום

מצאתי את המחשבון הנחמד הזה: http://www.kneli.co.il/ – זהו מחשבון מכס ומיסים. על פי המחשבון הזה, על מחשב נייד בעלות של $322 משלמים רק 17% מע"מ ולא מכס. האם זה גם הנסיון של אחרים כאן?

תודה מראש!

מנהל

על קטגוריות שונות – מס שונה.
על טלפונים יש גם מס קניה כך שהמס הכולל הוא 34.6%~.

ronen
אורח
ronen

שלום
קניתי פלאפון ב656שח (165$) האם עלי לשלם בנוסף 226שח מיסים- (מע"מ 128שח + מס קניה 98שח)??

מנהל

כן, במידה ויתפס במכס כמובן.

sef
אורח
sef
קרה לי אותו סיפור. הזמנתי XIAOMI REDMI S3 בכ-500 ש"ח ובחרתי לתומי IL PRIORITY בתוספת של כמה דולרים, מתוך מחשבה שבכל זאת מדובר בדואר ישראל. קיבלתי מספר מעקב של ספרות בלבד (שלא עובד באף אתר חוץ מאתר אחד), וחיכיתי. החבילה הגיעה מאוד מהר לישראל אבל אז נתקעה במשך שלושה שבועות באותו סטטוס… מתוך מחשבה שזה תקוע במכס פניתי אליהם במייל, תוך כמה שעות הם הודיעו לי שהחבילה תקועה אצל חברת GCX. לחברה הזאת אין מספר טלפון בשום מקום, אז התקשרתי לחברת האם שלה. אחרי שהם ניסו להשיג נציג מ-GCX שיחזור אלי מספר פעמים, לבסוף קיבלתי טלפון ויצרתי איתם קשר. אז… קראו עוד...
נוני
אורח
נוני

אני בדיוק באותה סיטואציה כמוך.
באופן עקרוני לא מוכן לשלם ל GCX את העמלות שהם מוסיפים מעבר למיסים הידועים.
ובכלל יש פה תחושה של רמאות. הרי בחרנו il priority בידיעה שזה יעשה את המשלוח יותר מהיר מדואר רגיל. בפועל זה פי 2 יותר איטי לפחות..

אני כבר ממש לא רוצה לקבל את הטלפון הזה. לא מעוניין לתת לGCX הנוכלים שקל ולא מעוניין לקנות מgeekbuying שום מוצר עקב תגובתם החצופה. (גם לי אמרו שאם לא אשלם את כל ההוצאות הנוספות אשא בהוצאות המשלוח חזרה/ השמדת המוצר)

השאלה איך באמת יתקבל הערעור בpaypal?
אף פעם לא יצא לי לבקש דרכם את הכסף חזרה

sef
אורח
sef

ועוד עניין. מהשוואה זריזה ב-ZAP נראה שאפשר לקנות את אותו מכשיר בכ-800 ש"ח פה בארץ, עם משלוח בחינם שמגיע תוך שבוע. מה היתרון בלהזמין דרך הקישורים שאתם מציעים? גם עולה בערך אותו דבר ואפילו קצת יותר, גם לוקח מלא זמן, וגם אין שירות לקוחות בכל שלבי התהליך – למשל אתר geekbuying שדורש ממני תשלום נוסף כאשר החבילה מתעכבת במקום לזכות אותי, וחברת GCX האיטית והנוראית.

צחי
אורח
צחי

שלום
הזמנתי טלפון ב145 דולר מgeekbuying בהמלצתכם.
חברה בשם GCX יצרו איתי קשר בקשר למשלוח ובקשו פרטים לגבי מחיר.
לאחר ששלחתי להם את הפרטים, שלחו לי חשבונית לתשלום של 329 שח. שזה יוצא בערך 60 אחוז מהעלות של המוצר המקורי.
האם זה הגיוני? המחיר כולל גם 100 שח דמי שחרור מהמכס. והם גם טרחו לציין שזה לא כולל דמי אחסנה במכס כך שזה עדיין לא סופי.
מי אלה בכלל GCX? ולמה הם גובים 100 שח?
מיותר לציין שהסכום הכולל שאני נאלץ לשלם על טלפון סיני (אוקטיל 6000 ) כבר מתקרב ל900 שח. לא בטוח שזה משתלם.
אשמח לתגובה.

יובב
אורח
יובב
אותו הסיפור, רק שאצלי GCX עוד לא התקשרו. אז איך אני יודע שהחבילה שלי הגיעה דרך GCX? הזמנתי Xiaomi redmi note 4 ב179 דולר מgeekbuying. ב Tracking נאמר שהחבילה הגיעה לנתב"ג ושהחשבונית חסרה (Requires Commercial Invoice). מספר המעקב של החבילה הוא עם ספרות בלבד ללא אותיות – (לא כמו בדואר ישראל). בקיצור, שלחתי מייל לאליה טל מרשות המיסים – מכס ת"א, ובו הסברתי שהמעקב תקוע כי החשבונית חסרה, וצרפתי צילום מסך של החשבונית האינטרנטית. היא חזרה אליי תוך שעתיים (!) וכיתבה גם מישהו/י בשם אוראל ממכס נתב"ג. להלן תשובתה: "מאחר ושטר המטען שלך הגיע דרך GCX בלדרות בנתב"ג מועברת פנייתך… קראו עוד...
מנהל

היי יובב,
IL Priority = משלוח אקספרס של ארמקס/GCX.
יש לבחור בדואר רשום רגיל בלבד כפי שמומלץ.
תוכל לעקוב אחר החבילה באתר GCX ולהשאיר להם שם הודעה עם מספר טלפון מעודכן ויצרו איתך קשר לתשלום ותיאום האיסוף.
אכן תידרש לתשלום מכס ועמלות שחרור. אפשר לבקש לשחרר לבד מהמכס, אך זה גם טרטור..

דורון
אורח
דורון

אני מציע להנהלת הפורום לבקש מ-Geekbuying פרסום ברור לגבי המשמעות של משלוח ב-IL Priority.
גם אני התלהבתי מהאפשרות הזאת ו'נפלתי'…
לתומי, חשבתי שמדובר בדואר ישראל ומהיר יותר (7-10 ימים במקום 15-30 ימים במשלוח הרגיל).
במקום זאת קיבלתי את GCX, עם עלויות מכס + שילוח ולקח יותר ימים מהמשלוח הרגיל…
סה"כ 14 יום עד GCX ועוד 28 ימים מ-GCX עם תהליך שחרור ממכס ועד שניגשתי פיזית אל דואר השליחים (חסכתי יום-יומיים) 🙂
תעשו חשבון לבד…
וזאת לפני שדיברנו על חוסר הכדאיות הכלכלית של הזמנה כזו.
אם ניתן להשיג בארץ Xiaomi Redmi note 4 בכ-900 ש"ח, הרי שהתהליך הנ"ל הסתיים בכ-1,100 ש"ח…

יובב
אורח
יובב

בסופו של דבר הגעתי פיזית למחסני המכס בנתבג (ממ"ן) ושחררתי בעצמי את החבילה מ GCX ומהמכס. שילמתי לרשות המיסים וללשכת המסחר סה"כ כ 200 ש"ח (הכל נמצא שם בבניין ממ"ן חוץ מ GCX שנמצאים בשער הצפוני סמוך לבניין ממן). כל התהליך לקח כשעה וחצי. המכשיר אצלי.

רשום

הזמנתי משלוח של חלקי רכב בינוניים מחו"ל.
משלוח מהיר של שבועיים והמשלוח באמת הגיע לאחר כשבועיים אך הוא תקוע כרגע "ממתין לבדיקת מכס" ולא זז כבר שבועיים שהוא בארץ! מה אפשר לעשות? שלחתי פקס ושלחתי מיילים ואין שום מענה.

מנהל

שלח מיילים, לא רק פקס.
כרגע זה המצב עם חבילות רבות.

winder
אורח
winder

מה עם משלוח לארהב ? אם אני מזמין מסין את הטלפון לארה"ב, יש מיסים / עמלות נוספות שצריך לשלם ? יש מדינה באירופה ששם לא משלמים איזו שהיא תוספת על המחיר המקורי של המכשיר?

מנהל

לכל מדינה חוקי מכס משלה. איך זה יעזור ויחסוך לך? אומנם 35% זה לא מעט אבל לשלוח ולאסוף ממדינות אחרות בעולם? קצת מסורבל מידי.

winder
אורח
winder

תמיד יש אנשים שנוסעים וחוזרים, גם אני. לא לגמרי הבנתי אם בארה"ב יש פטור עד 200$ או רק מסוג מסויים של מס. זו יכולה להיות אחלה אפשרות

מנהל

אם אתה 'על הקו', זו אכן אפשרות, רק לא לשכוח שגם בנתב"ג יש מכס…

aha248
רשום
aha248

בוקר טוב!
תודה על המידע הרב שמופיע באתר.
הזמנתי שואב רובוטי דרך GEARBEST אחרי כמה ימים שלחו לי את ההודעה הבאה:
Now the shipping agent need the Tax ID to clear the customs, could you please offer it to us within 2 days?

מה אני אמור לענות?
בתודה ובברכה
אברהם

אורנה
אורח
אורנה

שואב של ilife ?

seffix
רשום
seffix

הי,
הזמנתי חבילה מGeekBuying ב30.10.2016.
החבילה הועברה למכס ב15/11/2019.
רציתי לברר באיזה סניף של המכס היא נמצאת כדי שאוכל לשלוח מייל לקידום העניינים.
התשובה שקיבלתי היא שהם עדין לא קיבלו אישור לקבל את החבילות.
מה עושים?

דימה
אורח
דימה
אהלן , הזמנתי החבילה מסין בתאריך ה 14.09.2016 הגיע לארץ ב 19.09.2016 קצת יותר משבוע ניסיתי לעקוב אחרי הפריט וזה מה שרושם לי "הפריט התקבל מסינגפור ב 25/09/2016 הותר מהמכס ומועבר להמשך מיון" היום התאריך ה 31.10.2016 למעלה מחודש החבילה בדרך לסניף . דיברתי אם כול הבית מכס בתל אביב , כולל שלומית שאחראית לחבילות . עכשיו היא אומרת לי שהחבילה "הותרה מהמכס" ועכשיו זה באחריות "דואר ישראל" צלצלתי לדואר והם אומרים שאין דרך לבדוק איפה החבילה אלה רק לחכות ואפילו ש"דואר ישראל" נתן לחבילה שלי עוד מספר מעקב (אם IL בסוף מספר המעקב) בנוסך למספר המקורי . שעיתי אם… קראו עוד...
Shay XT
רשום
Shay XT

אני באותה בעיה עם חבילה שהגיעה לארץ ב 06.10.16
תגובת דואר ישראל:
בדיקתנו העלתה, כי דבר הדואר שפרטיו בנדון נתקבל ביחידת המכס בתל אביב והועבר להמשך מיון, אולם משלב זה לא אותרו עקבותיו

רשום

הזמנתי אוזניות מgeekbuying שלחו לי אותם ועקבתי אחרי המשלוח עם האפליקציות, היום בצהרים נכתב לי שהוא הגיע למיון וכעת נכתב לי שהגיע ליעדו, שזה כמו שכתבו לי כל פעם אחרי שאספתי את החבילות, מה עושים אני אפילו לא יודע לאיזה מרכז מסירה הוא נמסר? עם מי מדברים????

winder
אורח
winder

באתר של רשות המיסים כתוב:
"לדוגמא: משלוח בגדים שערכם הכולל 65 דולר ודמי המשלוח החלים הם בסך 20 דולר (סך כולל של 85 דולר) – עדיין יהיה פטור מתשלום מסים על הטובין."
זה חדש? זה עובד?
באיזו חנות המחיר של הטלפון מחולק עם המשלוח?

מנהל
לא חודש אך קשה ליישום – ישנם מעט מאוד חנויות ומוכרים אשר מפרידים את עלות המשלוח ממחיר המוצר. למעשה לרוב עדיף לקנות עם המשלוח 'חינם' או כלול מכיוון שבמקרה ויש צורך בפיצוי, ההחזר יהיה מלא ולא רק על עלות המוצר ללא עלות המשלוח. כאשר עלות המשלוח מופרדת – יש לשים לב כי המכס יפטור ממס רק אם העלות היא סבירה – קרי כ5-15$ לרוב. לא ניתן להפריז בעלות המשלוח כשהמוצר עצמו זול ולצפות לפטור. כבר פנינו לכל החנויות, יותר מפעם אחת לנסות וליישם את אפשרות זו אך מאחר והן מוכרות לכל העולם, ולא רק לישראל וחוקי המכס המוזרים שלה, אף… קראו עוד...
איתן
אורח
איתן

שלום.. שמי איתן ורכשתי מצלמת פינגווין באמצעות הקופון שלכם ואכן המחיר ירד מ90$ ל75$ כשהגיעה המצלמה לארץ נדרשתי לשלם 147 שח מיסים .. פניתי למכס נתבג והצגתי אישורים שהמוצר עלה 75 $ אבל לא עזר לי . בחשבונית נרשם שהמחיר המקורי 90 $ ולאחר הורדת הקופון בסך 15 $ המחיר 75 $ – במכס אמרו לי שהם לא מכירים בהנחות וקופונים ולמרות שהסכום הסופי לתשלום מוכיח שעלות המצלמה 75$ לא הסכימו בשום פנים ואופן לוותר ונאלצתי לשלם את המיסים . לידיעת הגולשים 13\10\16

מנהל

היי איתן,
החשבונית שמציגים למכס היא מפייפאל והיא מראה את המחיר ששולם בפועל ולא את המחירים השונים שהחנות מציגה במקור. בכל מקרה מחיר המצלמה בממוצע הוא פחות מ90$ ועל המכס להתייחס גם לכך.
אני מניח שהצגת להם את החשבונית מהאתר ולא מפייפאל ומכך הבלבול (למרות שגם כך הם היו אמורים לפטור אותך מהמס).

shay
רשום
shay

שלום

האם אפשר לערער על גובה המכס אחרי שמשחררים את החבילה מהדואר?

תודה

wpDiscuz